Upgrade starších Windows na Windows 7

winseven

win7O přechodu na nejnovější operační systém společnosti Microsoft panuje na internetu řada fám, které bohužel většinou nejsou pravdivé. Jak upgrade na Windows 7 ze starších operačních systémů skutečně probíhá?

Upgrade jako takový je možný pouze z Windows Vista, a to „za přísných podmínek“.  Neboť o Windows 7 můžeme mluvit jako o vylepšené Vistě, aktualizační program provede pouze aktualizaci již existující souborů. To ovšem pouze například z Windows Vista Home Premium x86 na Windows 7 Home Premium x86. V takovém případě by nemělo dojít ke ztrátě osobních dat, avšak vždy je doporučeno data zálohovat. Upgrade 32bitové verze na 64bitovou či kupříkladu z verze Home Premium na Professional není možný, zrovna tak je tomu také při přechodu z Windows XP a starších na Windows 7. I s touto možností však instalační program jistým způsobem počítá.

Máte-li nainstalovaný Windows XP a starší nebo chcete namísto 32bitové Visty 64bitové Sedmičky, instalační program vám nepovolí upgrade, ale nabídne pouze čistou instalaci. V takovém případě dojde k odstranění původního operačního systému a čisté instalaci Windows 7. To vše za vás instalace Sedmiček provede sama, blíže se o ni starat nemusíte. Překvapení na vás možná čeká po prvním spuštění Windows 7 a nahlédnutí na pevný disk. Zjistíte, že instalace vytvořila složku Windows.old, do níž přesunula soubory starého operačního systému, včetně složky Users s vašimi osobními daty (pozor: záloha původního OS ověřena pouze na přechodu z Windows Vista na Windows 7). I tak je ovšem doporučeno před instalací provést kompletní zálohu.

Shrnutí: Přechod na nejnovější Windows 7 je velice jednoduchý. Nelze-li provést upgrade, automaticky dojde k záloze původního OS a čisté instalaci Windows 7. Vaše data zůstanou zachována, avšak je důrazně doporučena jejich záloha.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*