Windows 11 aneb po šesti letech nový operační systém

winseven

Windows 11 je nově připravovaný nástupce stávajícího operačního systému Windows 10, který na sebe nechal čekat šest let. Než ho vyvíjející firma Microsoft říjnu tohoto roku pustí do světa, pojďme se společně podívat na to, zda se čekání vyplatilo.

ZNAČNÁ JE ZMĚNA STÁVAJÍCÍHO VZHLEDU

Od svého předchůdce se nová verze Windowsu designově značně liší. Změny se dočkala charakteristická pracovní plocha, které dominuje prostřední nabídka start. Pokud se vám však více líbilo původní umístění, vše lze v nastavení změnit. Oproti minulé verzi zde nenaleznete ani typické dlaždice, čímž je celková orientace na ploše možná o něco přehlednější.

ZAJIŠTĚN PLYNULEJŠÍ CHOD

Ačkoliv jedenáctka pracuje na bázi stejného hardwaru jako předešlý Windows, významně se urychlil systém. Spouštění programů je rychlejší, přepínání mezi záložkami plynulejší. To je přesně to, co každý uživatel od nového operačního systému očekává, urychlení.

Zlepší se i přepínání mezi klasickým a dotykovým módem, což nejlépe odzkoušíte na zařízeních, která fungují jako notebook a tablet v jednom. V dotykovém režimu přibydou i další vychytávky, díky kterým bude používání chytrého zařízení o to snadnější.

Aktualizace systému se mají zrychlit až o čtyřicet procent a odehrávat se budou na pozadí, aby vám nenarušovaly práci na počítači. Díky tomu, že bude systém rychlejší a vše poběží plynuleji, nebude se tolik zatěžovat baterie, a tak budete moci surfovat o něco delší dobu. Vývojáři mysleli i na grafiku her, Windows 11 bude zkrátka rychlost sama.

ZAJÍMAVOST O NOVÉM WINDOWSU

Doteď bylo obvyklé, že byl v počítači s operačním systémem Windows předinstalovaný Skype. V novém vydání však bude Windows integrovat především s Teamsy, které se v době koronavirových opatření staly hlavním studijním i pracovním místem pro mnoho z nás.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*