Seven vs. Vista – budou 7 lepší nebo to bude klon Vist?

winseven

Již je známo, že Windows Vista nebyl moc úspěšný projekt od Microsoftu. A tak Microsoft začal vytvářet svůj nový projekt, jehož jméno už je dneska známé a to se jménem Seven. Na světě je už dávno beta verze tohoto operačního systému a uživatelé si mohou vyzkoušet a odzkoušet co je nového v operačním systému Seven.

Nyní si položme otázku, operační systém Vista byl vydán na svět uspěchaně a bylo to na něm vidět, co se týče náročnosti na hardware a velikosti samostatného operačního systému na vašem disku. Co když budou nový Windows Seven stejně nároční jak nepovedený operační systém Vista? To se uživatelé budou trápit zase a nadávat, že samostatné spuštění systému trvá tak dlouho. Doufám, že Microsoft se poučil. Je sice hezké, že Microsoft své grafické rozhraní Aero tak dokonale udělal na úkor hardwaru, ale co je uživatelům do grafického rozhraní, když si můžou uvařit kafe, než se jim spustí počítač , pokud nemají aspoň dvě Giga RAM. Projekt Windows Seven by měl více ořezat nároky na hardware a zaměřit se na běžné uživatele, kteří si spíš budou kupovat počítač s tímto operačním systémem, než odborníci ze světa IT.

Nicméně já novému projektu od Microsoft fandím a doufám, že Microsoft zapracuje na tomto softwaru a budou si ho moci dopřát běžní uživatelé. Vždyť Microsoft ovládá převážně Evropu, co se týče počítačů a tak by se měl zamyslet nad svými výrobky a dělat je spíš pro lidi a ne pro sběratele s tučným kontem.

2 komentáře

  1. Windows Seven by mohli být lepší co se týče hardwaru, prt visty jsou šitky a já v nich musím pracovat. Nejlepší u Vist v porovnání s XP je že jsou stejný jako XP, akorád u Vist musíte místo jednoho kliku, kliknout několikrát. Na nic toto. Doufám, že Seveny budou opakem Vist.nn1

  2. Na Visty jsem dříve nadával, ale s koupí notebooku, kde byly, jsem si na ně opravdu zvykl a nějak mě netrápí jak dlouho se načítají. Sice by to mohlo být lepší, ale rozhodně bych to neměnil za winXP. 😉

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*