Windows 11 vs. Windows 10: Vyplatí se upgrade?

win11

Windows 11 je nejnovější verze Windows a znamená velký odklon od Windows 10 pokud jde o design. Pod kapotou jsou však oba operační systémy velmi podobné. Porovnali jsme Windows 11 a Windows 10 bod za bodem, abychom odpověděli na jednu otázku: Měli byste upgradovat na nejnovější operační systém Windows?

Pokud vás zajímá, jestli je Windows 11 k něčemu dobrý nebo jestli se vyplatí aktualizace na Windows 11, toto srovnání je pro vás. Uvedeme si největší rozdíly mezi Windows 11 a Windows 10, abychom se mohli rozhodnout o upgradu.

Upgrade na Windows 11: Měli byste to udělat?

Upgrade na Windows 11 je jednoduchá záležitost, ale pokud jste zvyklí na Windows 10, můžete se obávat. Většina počítačů může upgradovat z Windows 10 zdarma prostřednictvím jednoduché aktualizace systému Windows. Důrazně doporučujeme jít touto cestou, abyste se vyhnuli škodlivým instalačním programům Windows 11, které se mohou objevit ve vyhledávačích.

Jedinými překážkami jsou systémové požadavky Windows 11. Budete potřebovat nejnovější procesor od společnosti Intel nebo AMD a podporu pro TPM 2.0 ve vašem systému. TPM je v podstatě hardwarový bezpečnostní procesor v moderních počítačích. Téměř všechny stolní počítače a notebooky podporují TPM 2.0, ale pokud jste si postavili svůj vlastní počítač, nezapomeňte se podívat na náš seznam základních desek, které TPM podporují. Windows 10 toto omezení nemá.

Technicky můžete nainstalovat Windows 11 na nepodporovaný hardware, ale nedoporučujeme to dělat. Společnost Microsoft by mohla přestat podporovat systémy, které nejsou certifikovány pro Windows 11, a možná již nebudete dostávat kritické aktualizace zabezpečení (ačkoli společnost Microsoft od svého uvedení spustila aktualizace Windows 11 pro nepodporovaný hardware).

Společnost Microsoft dokončila zavádění systému Windows 11, takže jakýkoli počítač s podporovaným hardwarem může upgradovat zdarma. Nepodporované počítače mohou upgradovat, ale budou se muset vypořádat s vodoznakem Windows 11 (na rozdíl od Windows 10).

Zdroj: digitaltrends.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*