Sada ikon pro Metro aneb hezčí Windows 8

winseven

Na blogu jednoho z fanoušků Windows 8 jsme narazili na tip, o který bychom se s vámi rádi podělili. V dnešním článku tak systém Windows 8 budeme dělat hezčím.

Jistě jste si všimli, že některé ikony v prostředí Metro nevypadají nejlépe. Proč? Protože pro Metro nejsou dělané. Ikony jsou například malé či rozmazané. Proto si dnes řekneme, jak mít v prostředí Metro krásné ikony, a to navíc všechny v jednotném stylu. Váš Windows 8 pak bude vypadat podobně, jak vidíte na obrázku. Není to nádhera?

Nejprve si stáhněte sadu ikon. Těch je více než 700, všechny jsou ve vysokém rozlišení a ve formátu PNG a ICO. Pokud nechcete ikony stahovat všechny, můžete si také vybrat jen některé z nich. Tím máme ikony uložené v počítači.

Nyní budeme vytvářet dlaždice v prostředí Metro. K tomu využijeme jednoduchou aplikaci nazvanou OblyTile, kterou si můžete stáhnout zdarma. Aplikace umožňuje vytvořit zástupce, který je umístěn na úvodní obrazovku. Vy přitom zadáte jen název dlaždice, cestu k aplikaci, přičemž může jít o zástupce programu, složky či webové stránky, a samozřejmě vyberete ikonu dlaždice ze sady ikon, kterou jste si před chvíli stáhli.

sada_ikon_2

Tak se do toho pusťte. Vyplňte pole Tile Name, Program Path a Tile Square Image. Obrázek dlaždice se pak přizpůsobuje velikosti dlaždice, vy však můžete vybrat i další obrázky pro další velikosti dlaždic. Obrázek musí být ve formátu PNG. Mezi pokročilé možnosti pak patří i volba pozadí dlaždice (v případě, že je obrázek menší než dlaždice) a také volba barvy názvu dlaždice. Vytvořené dlaždice pak můžete upravovat v pravé části aplikace v sekci Created Tiles.

Protože tvorbu dlaždic musíte provést ručně, aplikace OblyTile se vám to snaží usnadnit. Najdete v ní tedy seznam nainstalovaných aplikací a také seznam Metro aplikací. Takže vám stačí nalézt daný program a upravit jeho ikonu. To je vše.

Jak se vám líbí náš dnešní tip? 🙂

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*