Funkce Vzdálená pomoc systému Windows 7

winseven

Představte si, že máte potíže se systémem, se kterými si nevíte rady. Právě v takovém případě má pro vás Microsoft a Windows 7 nachystanou funkci Vzdálená pomoc. Jak už název napovídá, technologie umožňuje se vzdáleně připojit k počítači a plně jej ovládat a kontrolovat. Uživatel svého počítače ale může Vzdálenou pomoc kdykoliv ukončit a další, o čem si řekneme vzápětí.

Vzdálená pomoc tedy umožňuje se přes internet připojit k počítači k aktuálnímu sezení. Technologie využívá protokol TCP a dochází k automatické konfiguraci firewallu. Uživatel, který žádá o pomoc, musí odeslat pozvánku a musí následné připojení povolit. Pozvánka je 12místné heslo, uživatel může dále omezit její platnost, má navíc plnou kontrolu nad relací a Vzdálenou pomoc může kdykoliv ukončit.

Vzdálené připojení k počítači tedy je možné uskutečnit v případě, že nevypršela platnost pozvánky, uživatel počítače ještě Vzdálenou pomoc neukončil a že připojující se uživatel zadat heslo. Vzdáleně připojený uživatel má poté právo sledovat a ovládat plochu počítače a zasílat zprávy a soubory uživateli počítače. A samozřejmě může být kdykoliv odpojen. 🙂

Pozvánka na Vzdálenou pomoc je soubor ve formátu XML, který je třeba doručit uživateli, od kterého žádáme pomoc, což lze uskutečnit hned několika způsoby. Pozvánku lze uložit jako soubor nebo ji přímo odeslat e-mailem jako přílohu. Poslední možností je pak Easy Connect, kdy v podstatě nedojde k vytvoření pozvánky, ale spojení se uskuteční pouze na základě zadání hesla.

Jestliže chcete vyzkoušet funkci Vzdálená pomoc, jednoduše otevřete nabídku Start, napište Vzdálená pomoc a aplikaci spusťte. Poté už se řiďte pokyny průvodcem, vyberte, zda žádáte o pomoc vy nebo někdo žádá vás a další. Tato technologie je jistě užitečná a především běžným uživatelům se může často hodit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*