Windows Phone 8.1 – kam se z klávesnice ztratila čárka

winseven

Windows Phone 8.1 přinesl řadu novinek, a tak před tím, než Microsoft všechna zařízení s tímto mobilním operačním systémem aktualizuje a vypustí pro ně Windows 10, jak slíbil, se pojďme podívat na další tipy a triky. Dnes se zaměříme na to, co jistě zaznamenal každý. Ve Windows Phone 8.1 se totiž změnila klávesnice pro psaní SMS zpráv a vůbec jakékoliv psaní, a to tak, že z ní zmizela čárka. Kam se poděla a jak ji vrátit zpět, to si řekneme v tomto článku.

Čárka se na klávesnici nacházela hned vedle tečky. Mohli jste ji napsat kdykoliv, a to zcela rychle a bez problémů. Po aktualizaci na Windows Phone 8.1 už však čárku vedle tečky nenajdete. Budete-li ji chtít napsat, musíte přepnout na druhou sadu znaků klávesou nacházející se na klávesnici úplně vlevo dole. Teprve pak se vám čárka zobrazí. To je ovšem dost nepraktické a zdlouhavé. Z vlastní zkušenosti musím říct, že čárku používám velmi často a neustálé přepínání sem a tam hodně zdržuje. Co tedy s tím? Dobrá zpráva je, že čárku lze i ve Windows Phone 8.1 na klávesnici vrátit. Opět ji pak najdete vedle tečky a vaše psaní pak bude zase svižné jako dřív.

Přejděte do nastavení vašeho mobilního telefonu a vyhledejte Klávesnici. Pod touto položkou uvidíte nainstalované klávesnice a pod nimi možnost upřesnit. Když na ni klepnete, objeví se několik možností, přičemž jedna z nich je Zobrazovat klávesu s čárkou, když je dostupná. Tuto volbu zaškrtněte.

A to je vše. Nyní začněte psát například SMS zprávu a ihned uvidíte, že čárku máte opět k dispozici. A schválně si změřte, o kolik rychleji nyní píšete.

Závěrem ještě připomeňme, že Microsoft ve Windows Phone 8.1 představil nový způsob psaní, na který si ovšem v případě češtiny budeme muset ještě chvíli počkat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*