Jak na vlastní šablony v Office 2013

winseven

Pokud ze starší verze kancelářského balíku Office přejdete na nejnovější Office 2013, čeká na vás samozřejmě spousta novinek a hezčí uživatelské rozhraní. Současně však narazíte na jednu drobnost. Jak v Office 2013 vytvořit dokument na základě vaší vlastní šablony? Je to jednoduché a ukážeme si to v dnešním článku.

Pokud ve Wordu 2013 kliknete na Soubor a dále zvolíte Nový, objeví se vám spousta šablon, na základě kterých můžete vytvořit nový dokument. Bohužel se ale neobjeví vaše vlastní šablony, které například máte uložené někde na disku, a byli jste zvyklí s nimi pracovat v předchozích verzích Office. Jak tedy na to?

Odpověď najdete přímo na stránkách společnosti Microsoft. Word 2013 ve výchozím nastavení zobrazuje šablony z Office.com. Pokud chcete mít na kartě Osobní k dispozici vaše vlastní šablony, proveďte následující:

  1. Stiskněte klávesy Windows + R (tím otevřete okno Spustit).
  2. Do pole Otevřít vložte následující: %appdata%\Microsoft\Šablony\
  3. Poté se vraťte do aplikace Word, klikněte na Soubor, Možnosti a následně nalezněte pole Výchozí umístění osobních šablon. Do tohoto pole vložte adresu z adresního řádku Průzkumníku souborů.

Co se tedy stalo? Word nyní umístění %appdata%\Microsoft\Šablony\ chápe jako místo, kde máte uložené vaše vlastní šablony a šablony z tohoto umístění vám nově bude zobrazovat v okně Nový. Snadno tak tedy můžete vytvořit nový dokument na základě vaší šablony.

Nyní už vám zbývá jediné. Do umístnění, které se vám otevřelo v Průzkumníku Windows po zadání příkazu do okna Spustit, zkopírujte vaše vlastní šablony. Tím je Office 2013 začne zobrazovat. Proč toto tento kancelářský balík neumí okamžitě, je velkou záhadou. Doufejme, že Microsoft doplní defaultní uložiště vlastních šablon v některé z aktualizací.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*