Jak na screenshoty ve Windows 8

w8_screenshotyWindows 8 přišel s další zajímavou funkcí, která se týká vytváření screenshotů obrazovky. Jistě již dobře znáte a umíte používat aplikaci Výstřižky. Tu spustíte a jednoduchým výběrem části obrazovky vytvoříte obrázek, který pak uložíte. Windows 8 však přišel s ještě lepším a rychlejším řešením, jak zachytit vaši obrazovku. Screenshot můžete pořídit i uložit jedinou klávesovou zkratkou. Jakou? Čtěte dál tento článek.

Pro vytvoření screenshotu doposud sloužila klávesová zkratka Shift + Prtsc. Ta zachytí obrazovku a uloží ji do schránky – stejně jako když kopírujete a stisknete Ctrl + C. Nutně pak obrázek musíte někam vložit, ideální je spustit nějakou aplikaci na úpravu obrázků a teprve po vložení obrázek uložit. Tento proces je však příliš zdlouhavý a otravný. Microsoft proto přišel s jednodušším řešením.

Výstřižky vám umožní udělat screenshot libovolné části vaší obrazovky, což je jejich obrovská výhoda. Opět se ale musíte postarat o uložení obrázku. Nešlo by to tedy ještě jednodušeji? Ve Windows 8 ano. Vyzkoušejte klávesovou zkratku Win + Prtsc a poté nahlédněte do složky Obrázky. Vytvoří se vám v ní složka nazvaná Snímky obrazovky. V té najdete všechny screenshoty, které jste touto zkratkou vytvořili. To je šikovné, nemyslíte?

Windows 8 prozatím neumožňuje takhle rychle zachytit pouze část obrazovky, například otevřené okno. I tato nová funkce operačního systému od Microsoft je však přínosem. Při pořizování snímku vaše obrazovka na malý moment zšedne, a tak bezpečně víte, že je obrázek uložen. Funkce přijde vhod, pokud vytváříte screenshoty a jejich ořezávání vás v danou chvíli nezajímá – obrázky si zpracujete později a naráz. Rovněž můžete zachytit obrazovku například během instalace nějaké aplikace a s touto funkcí je pravděpodobnost, že trefíte moment, který potřebujete.

 

2 komentáře to “Jak na screenshoty ve Windows 8”

  1. […] před rokem jsme si psali o novinkách, které přináší systém Windows, a zmiňovali jsme také snadnou možnost […]

  2. […] jej uloží do složky Obrázky. Jde o vynikající novinku Windows 8, o které jsme již více psali. Osobně často používám ještě Windows + L pro uzamčení počítače. Chcete-li pak rychle […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *