IE10 pro Windows 7 je venku

Protože jsme se v posledních článcích více věnovali Internet Exploreru, ještě u tohoto tématu chvíli zůstaneme. Microsoft totiž vydal finální verzi 10 také pro uživatele systému Windows 7. IE10 byl doposud k dispozici pouze pro Windows 8. Pokud ve svém Windows 7 chcete mít nejnovější verzi tohoto prohlížeče, můžete ji stahovat ihnedoficiálních stránek Microsoftu.

w8_ie10_w7

IE10 pro Windows 7 přináší pouze několik málo novinek, které by uživatele mohly zajímat. Uživatelské rozhraní zůstává takřka stejné, na první pohled nepoznáte žádné změny, tedy až na styl Windows 8. Microsoft se v nové verzi svého prohlížeče zaměřil především na zlepšení výkonu. Nejdříve si však povězme o jiné novince, která vás možná zaujme více. IE10 přichází s kontrolou pravopisu, která je dostupná i v češtině. Prohlížeč vás tak při vyplňování údajů do formulářů bude upozorňovat na chyby, které uděláte. Tato funkce je dnes běžně známá z ostatních prohlížečů.

Co se týče zmíněného výkonu, zlepšení se dočkalo zpracování JavaScriptu, mnohem lépe jsou pak podporovány webové standardy CSS a HTML5. S Internet Explorerem 10 se zlepší také výdrž vaší baterie, která je dnes čím dál důležitější. IE10 ji šetří o poznání víc než předchozí verze.

Nyní lze očekávat, že Microsoft bude uživatelům postupně nabízet upgrade na Internet Explorer 10. Pokud však jste netrpěliví, stáhněte si jej už nyní a dejte nám vědět, jak jste s ním spokojeni.

V příštím článku se budeme ještě jednou věnovat testování webových stránek v prohlížeči společnosti Microsoft. Představíme si možnost, jak váš web testovat v různých verzích Internet Exploreru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *