Klasický hlavní panel a úprava oznamovací oblasti

winseven

Hlavní panel se ve Windows 7 dočkal značného vylepšení a je skoro k nerozeznání od jeho starších verzí. Na tuto velkou novinku je ovšem třeba si zvyknout, ne každému však musí vyhovovat. Sám jsem se setkal s řadou uživatelů, kteří by se rádi vrátili k hlavnímu panelu takovému, jaký ho znají z Windows XP. To Windows 7 sice jen tak neumožňuje, je ovšem možné se klasickému hlavnímu panelu z Windows XP poměrně snadno a velice přiblížit.

Windows 7 přichází v hlavním panelu s velkými ikonami, u kterých se nezobrazují popisky a položky se vždy slučují v jednu. Panel Snadné spuštění pak byl nahrazen možnost připnout jakoukoliv aplikaci na hlavní panel. Obnova Panelu Snadného spuštění není tak jednoduchá, ale ostatní nastavení lze v rychlosti změnit. Klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel a zvolte Vlastnosti. Poté na kartě Hlavní panel zaškrtněte Použít malé ikony a z nabídky Tlačítka na hlavním panelu vyberte Nikdy neseskupovat. Vaše nastavení nyní potvrďte. Jistě poznáte, že váš hlavní panel nyní dostal v mnoha ohledech jinou podoby. Byť se stále nejedná o panel ze starších Windows XP, chová se podobně a velice se mu podobá.

Další možností, jak ve Windows 7 přizpůsobit hlavní panel svým představám, je úprava jeho pravé části, tedy oznamovací oblasti. V oznamovací oblasti se objevuje několik spuštěných aplikací a zbytek se schovává. Windows 7 nám umožňuje určit, které aplikace se zobrazí a které budou schovány. Klikněte na šipky v oznamovací oblasti a zvolte Přizpůsobit. Objeví se okno, ve kterém lze u každé aplikace nastavit, zda se má zobrazit ikona a upozornění, pouze upozornění nebo ani jedno. Jestliže na hlavním panelu chcete zobrazovat všechny aplikace, jak je tomu ve Windows XP, zaškrtněte Vždy zobrazit všechny ikony a oznámení na hlavním panelu.

Pokud si stále nemůžete zvyknout na nové funkce a prostředí Windows 7, nevadí. Díky možnostem nastavení můžete Windows 7 přizpůsobit vašim představám.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*