Jak spustit Windows 8 v nouzovém režimu

winseven

Microsoft dělá vše proto, aby zrychlil systém Windows. Jedním z opatření ve Windows 8 je také zakázání klávesy v F8 při startu systému. Vzpomínáte si, na co je dobrá? Dnes už se využívá méně, než tomu bylo například u starších Windows 98. Tato klávesa slouží ke spuštění systému Windows v nouzovém režimu. Windows 8 je sice stabilní systém, stejně se nouzový režim může hodit. A to zejména, pokud selže některá z aplikací třetích stran.

nouzovy_rezim

Nedávno jsem řešil situaci, ke které by nemělo nikdy dojít, přesto se stala. Antivirový program se nechoval správně, nebylo možné jej zastavit a ani odinstalovat. Právě v takových chvílích se hodí nouzový režim systému Windows, který umožní neposlušný program zastavit. Jak již jsem řekl, při startu systému stačí mačkat klávesu F8 a budete moct nouzový režim spustit. To však neplatí ve Windows 8. Systém na klávesu nereaguje, a aby tak učinil, je třeba nepatrně změnit nastavení. Pojďme si tedy říct jak.

Na tuto skutečně upozornil server Technet.cz, který pravidelně přináší tipy a triky týkající se nejnovějšího operačního systému od Microsoft. Nejprve spusťte Příkazový řádek jako správce. To můžete udělat více způsoby, například Příkazový řádek nalezněte v prostředí Metro, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a poté v dolní části obrazovky zvolte Spustit jako správce. Nyní už potřebujete zadat jediný příkaz: bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy. Tím bude klávesa F8 aktivována a vy se při startu Windows 8 můžete dostat do nouzového režimu. Vše samozřejmě bude fungovat už po prvním restartu počítače.

Budete-li chtít vše vrátit do původního stavu, žádný problém. Příkaz na zakázání klávesy F8 je velmi podobný, do Příkazového řádku spuštěného jako správce napište následující příkaz: bcdedit /set {default} bootmenupolicy standard.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*