Windows XP přímo ve Windows 7? Ano

winseven

Možná už jste slyšeli o tom, že přímo ve Windows 7 jdou spouštět aplikace určené pro Windows XP a spouští se přímo v prostředí Windows 7. Jinými slovy na první pohled můžete mít ve Windows 7 otevřený například Internet Explorer 7 s lištou a vzhledem Windows XP. To proto, že tato aplikace vlastně poběží pod Windows XP. Ptáte se, jak je to možné? Windows 7 to zkrátka umí, ale ne všechny edice.

Windows 7 umožňuje spouštět aplikace určené pro Windows XP, tak zvaný Windows XP Mode. To umí ovšem pouze Windows 7 v edici Professional a vyšší. Vše je založené na tom, že Windows XP se vám nainstalují jako virtuální operační systém za pomocí aplikace od Microsoft – Virtual PC. Na tom by nebylo nic neobvyklého, tímto způsobem si můžete virtuálně nainstalovat jakýkoliv systém. Windows 7 Professional a vyšší je ovšem vybaven tak, že po instalaci vytvoří v nabídce Start položku Aplikace prostředí Windows XP Mode, a aplikaci je pak možné běžným způsobem spouštět. Žádné startování virtuálního stroje a podobně.

Tato vizualizace má ale kromě omezení edice Windows 7 také své hardwarové nároky. Vyžaduje totiž podporu hardwarové vizualizace a alespoň 2GB RAM. Dále je třeba říct, že lze tímto způsobem provozovat pouze 32bitový Windows XP a že virtuální stroj je třeba běžným způsobem provozovat.

Výhoda Windows XP Mode je tedy v tom, že aplikace se spouštějí v samostatném okně a jeví se jako standardní součást Windows 7. A jak na to? Není to nic složitého, stačí navštívit tuto internetovou adresu, zvolit verzi systému Windows 7 a jazyk a Windows XP Mode stáhnout a nainstalovat. Jakmile Windows XP Mode zprovozníte, budete mít virtuální Windows XP přímo pod Windows 7 zcela zdarma.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*