Jak ve Windows 8.1 vypnout aktivní rohy obrazovky

Ve Windows 8 jsou všechny čtyři rohy obrazovky aktivní. To znamená, že po umístění myši do některého rohu vám systém nabídne nějakou funkci, například v levém horním rohu vám systém umožní přepínat mezi posledními aplikacemi. Tato funkce může být užitečná, ale v některých případech může obtěžovat. V dnešním článku se tedy podíváme, jak horní rohy obrazovky deaktivovat.

Ve Windows 8 deaktivace nebyla možná. Jedna z novinek systému Windows 8.1 je však právě ona deaktivace, byť se o této novince tolik nemluvilo. Můžete se tak vyhnout tomu, aby se při každém zavírání aplikace, kdy myší zavadíte o roh obrazovky, zobrazilo něco, co nechcete. Jak tedy na to?

Umístěte myš do pravého horního rohu obrazovky, poté zvolte Nastavení a následně Změnit nastavení počítače. Otevře se nastavení v prostředí Metro, kde následně přejděte na záložku Rohy a okraje. Zde už na vás v sekci Navigace v rozích čekají dvě možnosti. Jednou z nich deaktivujete pravý horní rok a druhou levý horní roh.

Připomeňme, že Windows 8.1 Update 1 přišel s řadou novinek. Například lze zobrazit Hlavní panel i v prostředí Metro, takže přepínání mezi zmíněným nastavením a prostředím desktopu je podstatně pohodlnější. Přehled novinek ve zmíněném updatu naleznete v tomto článku, rovněž nepřehlédněte ani informace o dalších chystaných aktualizacích.

Využíváte aktivní rohy ve Windows 8? Nebo jste si je deaktivovali? 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *