Windows 10 Mobile – co přináší Microsoft Edge

winseven

Ve Windows 10 Mobile najdete nový webový prohlížeč. Na ten si po přechodu z předchozí verze systému budete muset chvíli zvykat. Vše je tam trošičku jinak uspořádané. Brzy vám ale ovládání nebude činit žádný problém.

Nastavení výchozího vyhledávače

Jedna z prvních věcí, kterou jsem po instalaci Windows 10 Mobile chtěl v prohlížeči Microsoft Edge nastavit, byl výchozí vyhledávač – aby se mi cokoliv, co napíši do adresního řádku, vyhledalo pomocí vyhledávače Google. To prohlížeč zvládne, takže žádný problém.

Historie a K přečtení

Co vás okamžitě zaujme, je položka K přečtení. V té najdete všechny stánky, které jste si uložili na později. Jednoduše kliknete na Přidat do seznamu K přečtení a je to. Snadno se dostanete také k historii, kterou můžete procházet a samozřejmě i smazat. Uživatelské rozhraní tak prošlo významnými změnami.

Oblíbené položky

V prohlížeči nechybí ani Oblíbené položky, do kterých si uložíte vaše oblíbené stránky. Ty pak naleznete v adresáři Telefon, kde si můžete vytvářet adresáře další.

Připnutí na hlavní obrazovku a další

Prohlížení webu na mobilu je s prohlížečem Edge podle mého názoru pohodlné. Jakoukoliv stránku si můžete také připnout na úvodní obrazovku a nechybí ani anonymní režim, při kterém se neukládá historie. Na ten jsme byli zvyklí z Windows Phone 8. Osobně v prohlížeči příliš často nepoužívám panely, ale i ty jsou samozřejmě k dispozici.

Microsoft Edge na mobilu z mého pohledu nepřináší nic zásadního, na procházení webu ale určitě stačí a zvládnete s ním vše, co potřebujete. Pokud i vy máte nějaké tipy a triky pro nás a naše čtenáře, nezapomeňte se podělit v komentáři.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*