Upgrade Windows 7 na Windows 8 je bezproblémový

winseven

Windows 8 už jsou několik týdnů v prodeji a podle dostupných informací se prodávají ještě rychleji než předešlé verze operačního systému od Microsoft. S Windows 8 osobně pracuji každý den již takřka od jejich vydání a musím říct, že jde opět o stabilnější, bezpečnější a skutečně znatelně rychlejší systém. Začněme se tedy věnovat zkušenostem a podívejme se rovnou na upgrade Windows 7 na Windows 8.

Kontrola kompatibility s Windows 8
Kontrola kompatibility s Windows 8

Předpokládejme, že již máte k dispozici instalační DVD Windows 8 a rádi byste systém začali naplno používat nebo stále váháte. Máte-li nyní nainstalovaný Windows 7, přechod na nejnovější Windows je opravdu rychlý a bezproblémový. Samozřejmě můžete zvolit čistou instalaci na nový počítač nebo zálohovat data, provést formát vašeho disku a začít se systémem Windows nanovo. Chcete-li však instalaci věnovat maximálně dvě hodiny času, můžete provést upgrade.

Upgrade Windows 7 na Windows 8 lze provést několika způsoby. Pokud máte instalační DVD, můžete instalaci spustit v prostředí Windows 7. V mém případě jsem prováděl upgrade z Windows 7 Professional na Windows 8 Pro, oba systémy v 64bitové verzi, a nevyskytl se jediný problém. Před instalací jsem si ověřil kompatibilitu hardware, ale zejména aplikací s novým Windows 8. Pomocník při upgradu mě upozornil na jednu aplikaci, která má k dispozici novější verzi, a jednu aplikaci, kterou po instalaci Windows 8 bude třeba přeinstalovat. Vše ostatní bylo zcela v pořádku. Nenechte se však zmást, upgrade na Windows 8 můžete díky Pomocníku při upgradu provést i bez instalačního DVD, pomocník vás navede na objednání a stažení Windows 8.

Upgrade na Windows 8 trval přibližně hodinu. Budu-li počítat čas strávený nastavením Windows 8, bylo to řádově pár hodin, než jsem si přizpůsobil prostředí Metro a prozkoumal jeho možnosti. Důležité je, že upgrade Windows 7 na Windows 8 zachovává všechna vaše data, všechna nastavení a všechny nainstalované aplikace. Provést ho tak můžete v jakékoliv volné chvíli, aniž by vás omezoval v práci.

1 trackback / pingback

  1. Windows 8.1 – jaké jsou ceny a jak provést upgrade | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*