Jak na pracovní plochu ve Windows 7

winseven

O Windows 7 už jsme si toho řekli mnoho. Dnes se zaměříme na něco, co řadu uživatel možná nepřekvapí, nicméně nemusejí přesně vědět, jak se situace má ve Windows 7. Nejnovější operační systém od Microsoft nabízí tolik novinek, že na ty drobné samozřejmosti se často zapomíná. Ptáte se, o co jde? V tomto článku si povíme více o možnostech pracovní plochy, konkrétně o změně pozadí plochy, získání nových motivů a také nastavení ikon plochy.

Patříte mezi uživatele starších Windows a říkáte si, co je na změně pozadí v Sedmičkách tak rafinovaného? Jedná se o nové možnosti, které systém nabízí. K nastavení vzhledu systému se dostanete, kliknete-li pravým tlačítkem myši na pracovní plochu a zvolíte Přizpůsobit. Otevře se okno, ve kterém máte možnost zvolit si jeden z šesti motivů prostředí Aero, přičemž nezmění se pouze pozadí plochy a barva oken, ale také systémové zvuky. Pakliže si některý motiv vyberete a kliknete na Pozadí plochy, zjistíte, že jako pozadí plochy lze ve Windows 7 nastavit více obrázků. Jestliže tak učiníte, budete mít možnost zvolit, v jakém intervalu se obrázky na ploše budou střídat (deset sekund až jeden den). To se určitě bude líbit všem uživatelům, kteří si pracovní plochu velice rychle okoukají. Pozadí se tak může stále měnit dle vašich představ.

Motivy Aero nejsou ale jediné, které je možné ve Windows 7 mít. Spousta motivů je totiž k dispozici ke stažení. Stačí, když kliknete na Získat další motivy online. Na internetu si pak vyberete, který motiv vás zaujal, poté jej stáhnete a otevřete. V tu chvíli motiv najdete na místě, kde ostatní, v sekci Moje motivy. Motivy z internetu se taktéž chlubí více obrázky, které lze nastavit na pracovní plochu. Windows 7 podobně jako Windows Vista dále umožňuje měnit barvu oken, zvuky a spořič obrazovky. Jakýkoliv motiv si tak můžete přizpůsobit svým vlastním představám.

Pokud vlevo kliknete na Změnit ikony plochy, budete si moct vybrat, zda se na ploše zobrazí Počítač, Síť, Koš, Ovládací panely či soubory uživatele. Windows 7 navíc umožňuje skrýt všechny ikony či miniaplikace na pracovní ploše. Stačí, když kliknete pravým tlačítkem myši na plochu, přejdete na Zobrazit a odškrtnete Zobrazit ikony na ploše a Zobrazit miniaplikace na plochu.

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*