Asociace souborů ve stylu Metro

winseven

asociaceMicrosoft v nové verzi systému Windows zapracoval na novém prostředí, které je primárně určená pro dotykové obrazovky. Po zkušenostech s Windows 8 však musím říct, že lze pohodlně používat i na klasickém počítači či notebooku. Metro je v Osmičkách pevně zakomponované do systému, a tak i některé jeho desktopové funkce se dočkaly přepracování, aby systém tak nějak lépe ladil. Dnes se podívejme na asociaci souborů.

Windows 8 samozřejmě umožňuje nastavit, soubory jakých přípon se budou spouštět v jakých programech. Pokud otevřete soubor s příponou, pro kterou není nastavený žádný program, automaticky se spustí nabídka ve stylu Metro. Tuto nabídku však můžete vyvolat i ručně, a to v případě, že se rozhodnete změnit aplikaci, kterou se otevírá daný soubor.

Nastavení asociace souborů najdeme tam, kde jsme zvyklí z Windows 7. Na soubor klikneme pravým tlačítkem myši, zvolíme Otevřít v programu a dále Zvolit výchozí program. V tu chvíli se otevře nabídka, kterou můžete vidět na obrázku. Pokud nevyberete žádný nabízený program, lze zobrazit další kliknutím na Další možnosti. Pokud si ani tak nevyberete, lze běžným způsobem procházet počítač a najít umístění aplikace, a to volbou Najít jinou aplikaci v tomto počítači úplně na konci seznamu.

Asociace souborů však není jedinou funkcí, která se v systému Windows 8 proměnila do stylu Metro. Po kliknutí na ikonu sítě v oznamovací oblasti Hlavního panelu se zobrazí dostupné sítě v liště v pravé části obrazovky. V této liště však lze také pohodlně pracovat se zařízeními, na což se podíváme v některém z dalších článků.

1 trackback / pingback

  1. Windows 8 má hlášení vybité baterie ve stylu Metro | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*