Windows Media Center – čtení e-mailů a předpověď počasí

winseven

Aplikaci Windows Media Center určitě není třeba dlouze představovat, dozajista se s ní setkal každý uživatel novějších systémů Windows. Windows Media Center najdeme v operačních systémech Windows XP Media Center Edition, Windows Vista Home Premium  Ultimate a Windows 7 Home Premium, Professional, Enterprise a Ultimate. K čemu slouží je zřejmě patrné už z jejího názvu – nabízí snadný poslech hudby, prohlížení obrázků a videí. Je to takové pohodlné multimediální centrum, ovládat jej lze pomocí klávesnici i myši nebo třeba z vašeho gauče pomocí dálkového ovladače k notebooku.

To ale není zdaleka vše, co Windows Media Center dokáže. Jestliže máte v počítači televizní kartu, můžete pomocí něj také sledovat či nahrávat televizní pořady. Dnes vám ale ukážu další typy, jak tuto aplikaci využít. Můžete pomocí ní také číst vaši elektronickou poštu nebo zjistit, jaké bude počasí. Váš Windows Media Center to mohou naučit šikovné doplňky.

Nejprve si tedy stáhněte doplněk Media Center Mail a nainstalujte jej. Pokud nyní spustíte Windows Media Center, najdete v nabídce také e-mail, který bude vyžadovat vaši e-mailovou adresu a aktivační kód. Na domovských stránkách doplňku tedy v sekci Aktivace vyplňte své jméno, příjmení, e-mail a klikněte na Registrovat. Na vámi zadaný e-mail pak obdržíte aktivační kód, který zadáte ve Windows Media Centeru. Poté už jen stačí vyplnit přihlašovací údaje k elektronické poště.

I na počasí ve Windows Media Centeru existuje chytrý doplněk, jmenuje se Heatwave. Stáhněte si 32bitovou nebo 64bitovou verzi a jednoduše ji nainstalujte. V sekci doplňky ve Windows Media Centeru pak nově objevíte položku Počasí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*