Přihlašování do Windows 7 pomocí webkamery

winseven

Možná si pamatujete dobu, kdy se horečně očekávalo vydání Windows Vista. Microsoft datum uvedení na trh stále odkládal, vývoj tohoto operačního systému trval velice dlouho. Byly ovšem známy některé specifikace, co by sytém měl umět. Brzy se pak začaly objevovat aplikace pro tehdejší Windows XP, které napodobovaly funkce, které se očekávaly v novém operačním systému. Typickým příkladem může být například Sidebar. Aplikací, které jej vložily do Windows XP, bylo skutečně mnoho. A jinak tomu není a nebude ani s nástupcem Windows 7.

Už je to pár měsíců, co je Windows 7 v prodeji, není proto divu, že se pomalu ale jistě začínají objevovat první informace o jeho nástupci. Operační systém Windows 8 by měl podle současných plánů Microsoft vyjít v roce 2012, přičemž nedávno unikly informace o funkcích a novinkách, které by mohl obsahovat. Zajímavostí je samozřejmě více, k těm atraktivním novinkám ale patří především přihlašování do systému pomocí webkamery a tak zvané tlačítko reset.

Přihlašování do systému pomocí webkamery má fungovat jednoduše systém rozpozná váš obličej a přihlásí vás. Poradit by si měl jak se změnou účesu, tak i make-upu u žen. Nebude tedy třeba zadávat uživatelské jméno ani heslo, pouze se usmějete na vaši webkameru. Tlačítko reset je pak skutečnou lahůdkou, kterou jistě ocení všichni uživatele, pokud jej nový Windows bude opravdu obsahovat. Po jeho stisknutí se systém totiž uvede do stavu čisté instalace, aniž by ztratil vaše osobní data. Má tedy jít o jakousi rychlou a zcela pohodlnou reinstalaci systému.

Ale zpět k tématu. Chcete využít přihlašování do systému pomocí webkamery už nyní ve Windows 7 nebo Vista? Freewarová aplikace Luxand Blink! vám to umožní. Aplikaci jednoduše nainstalujete a systém nastavíte tak, aby namísto výzvy k zadání uživatelského hesla zapnul webkameru a rozpoznal váš obličej – přesněji řečeno rozpozná vás podle rysů obličeje. Neváhejte tedy a vyzkoušejte už dnes to, co bude podle plánů nový Windows umět až za dva roky. Aplikaci stahujte přímo z oficiálních stránek.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*