Minimální požadavky pro Windows 11

win

win

Přemýšlíte nad tím, že byste si do svého počítače nainstalovali operační systém Windows 11? Jen máte obavy z toho, aby to váš počítač vůbec rozjel? V následujících odstavcích vám popíšeme, jaké jsou zapotřebí minimální požadavky. Pomocí minimálních požadavků zjistíte, zda je váš počítač přizpůsoben k tomu, aby na něm mohl správně fungovat operační systém Windows 11.

Minimální požadavky pro Windows 11

Pokud hrajete počítačové hry, pak vám nejspíš pojem hardwarových požadavků není cizím. Každá počítačová hra vyžaduje jiné minimální požadavky pro rozjetí. Pokud váš počítač splňuje dané minimální požadavky, pak si budete moct danou hru zahrát. Podobně jsou na tom i minimální požadavky týkající se rozjetí operačního systému Windows 11. Pojďme se na to společně podívat.

Pro rozjetí operačního systému Windows 11 je potřeba splňovat určité minimální požadavky. Co se týče procesoru, je zapotřebí mít počítač vybaven alespoň 1gigahertzovým procesorem, jež má 2 a více jader kompatibilní se 64 bitovou architekturou. Dále je nutné, aby měl počítač operační paměť o velikosti 4 GB. Úložiště pro operační systém Windows 11 je stanoveno o velikosti 64 GB.

Grafická karta a internetové připojení?

Tím ovšem minimální parametry pro rozjetí operačního systému Windows 11 nekončí. Jakou je zapotřebí mít grafickou kartu? Grafická karta by měla být kompatibilní s DirectX12 neboli WDDM 2.x. Internetové připojení by mělo splňovat účet Microsoft a připojení k internetu je bezesporu vyžadováno, a to z důvodu nastavení Windows 11.

Budete-li splňovat výše uvedené minimální požadavky, pak se nemusíte obávat toho, že by váš počítač operační systém Windows 11 nezvládal. Jen je důležité mít lepší hardware, umístěn v počítači pro rychlejší a stabilnější chod Windows 11. Jedině tak docílíte toho, že se váš počítač nebude zasekávat. Kromě toho bude také zvládat veškeré základní i náročnější aplikace.

Kromě běžných požadavků na hardwarové parametry se mnoho uživatelů zajímá, zda je možné nainstalovat Windows 11 i na repasované PC. Repasované počítače představují skvělou alternativu pro ty, kteří nechtějí investovat do zbrusu nového zařízení.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*