Vyšel Windows Phone 8.1

winseven

Dlouho diskutovaný systém od Microsoft pro mobilní zařízení konečně spatřil světlo světa. Přestože instalovat ho bylo možné již delší dobu (každému byla dostupná vývojářská verze, která se od verze finální nijak nelišila), teprve v posledních dnech Microsoft oficiálně uvolnil Windows Phone 8.1 pro některá mobilní zařízení. V průběhu léto by se nového systému měly dočkat všechny mobilní telefony s Windows Phone 8.

Dostupnost

Zda je Windows Phone 8.1 dostupný pro váš mobilní telefon a pro vaši lokalitu si můžete ověřit buď rovnou tak, že zkusíte v mobilním telefonu vyhledat aktualizace, anebo budete pátrat na internetu. Například na webu společnosti Nokia můžete najít přehled zařízení, pro která je Windows Phone 8.1 dostupný.

Instalace

Ve vašem telefonu přejděte do Nastavení a následně Aktualizace telefonu. Pokud je Windows Phone 8.1 dostupný, aktualizace se stáhne a proběhne příprava k instalaci. Samotná instalace pak trvá asi dvacet minut, telefon se při ní restartuje. Jakmile znovu naběhne, požádá vás Windows Phone 8.1 o nastavení nových funkcí.

Novinky

Windows Phone 8.1 udělal zase velký krok kupředu. Nejzajímavější novinky, kterými jsou osobní asistentka Cortana a psaní tahy (klávesnice Word Flow), bohužel prozatím nejsou dostupné pro Českou republiku, resp. češtinu, těšit se však můžete na řadu jiných možností.

Při tažení z horní části obrazovky se před vámi objeví Centrum akcí, kde najdete veškerá oznámení, můžete rychle vypnout Wi-Fi a podobně. Na úvodní obrazovku lze dále nastavit obrázek a lze na ní mít více sloupců. Lepší přehled budete mít také o zbývající kapacitě baterie a o tom, které aplikace ji spotřebovávají. Rovněž uvidíte více informací o tom, co ve vašem mobilu a na kartě zabírá kolik místa. Novinek je ovšem mnohem více.

Aplikace

Krátce po aktualizaci na Windows Phone 8.1 se vám samozřejmě aktualizují aplikace. Dočkáte se nového Facebooku, Twitteru, HERE Map a dalších, nainstaluje se vám však i nová Hudba, kde změny poznáte na první pohled.

S Windows Phone 8.1 současně obdržíte také aplikaci HERE Drive+, tedy navigaci po celém světě zcela zdarma. Doposud byla zdarma pouze navigace po ČR a celosvětovou licenci bylo třeba přikoupit.

Rovněž nezapomeňte, že pro Windows Phone 8.1 je ve Store k dispozici správce souborů. Jmenuje se Files a instalovat ho můžete také zcela zdarma.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*