Nová přihlašovací obrazovka ve Windows 10 – jak na její nastavení

winseven

Další novinkou ve Windows 10 je nová přihlašovací obrazovka. Kromě toho, že se chlubí přepracovaným a podle mě velmi povedeným designem, nabízí také více možností přihlašování. V tomto článku vám novou přihlašovací obrazovku popíši a také vás naučím si ji nastavit tak, jak potřebujete.

Kulatá fotografie i nové pozadí

Přihlašovací obrazovka ve Windows 10 jde ruku v ruce s novým designem systému. Jako první vám padne do oka nová podoba fotografie uživatelského účtu, která je kulatá, vzápětí si všimnete obrázku na pozadí, který jsem po zhlédnutí na internetu nejprve nehodnotil příliš pozitivně, ovšem teď musím uznat, že přihlašovací obrazovce vážně sluší. Dále už jsou pro vás připraveny už jen standardní prvky jako pole pro zadání hesla a ikony v pravém dolním rohu pro vypnutí počítače a podobně.

Nové způsoby přihlašování

Mnohem zajímavější je nastavení přihlašovací obrazovky, a to i proto, že se nachází v novém Nastavení systému. Z našich předešlých článků tak už možná víte, jak se k němu nejrychleji dostat – v nabídce Start klikněte na Nastavení a následně na Účty. To je vše. Na aktuální záložce si ihned můžete změnit profilovou fotku.

Nyní v levém menu přejděte na Možnosti přihlášení. Zde můžete buď změnit vaše aktuální heslo, anebo si vybrat jiný způsob přihlašování – zadávat můžete PIN nebo se přihlašovat pomocí vašeho oblíbeného obrázku.

Odkazy na další nastavení

Nyní si všimněte Souvisejícího nastavení úplně v dolní části okna. Prokliknout se totiž můžete na Zamykací obrazovku, kde si nastavíte obrázek zamykací obrazovky nebo prezentaci obrázků. Této části nastavení se ostatně budeme více věnovat v dalším článku, kde si ukážeme, jak nastavit tapetu pracovní plochy a jak se podle ní mění celkové barevné rozložení systému Windows 10.

2 komentáře

  1. Mám spíše dotaz než komentář.
    Máme doma na PC více uživatelských účtů. Proč se při zapnutí PC otevře účet toho, kdo PC použil jako poslední ? Každý další musí nejprve odhlásit předchozího uživatele a pak se teprve zobrazí ” přihlašovací obrazovka ” s ostatními účty. Co je to za logiku ?
    Velmi ocením Vaši odpověď a ještě více radu. Mimochodem jsem odpůrce účtu Microsoft.
    Děkuji Karel Svoboda

  2. Dobrý den,přihlašovací obrazovka se mě líbí kvůli možnosti zvolit typ olíbených obrázků.Vypíná mě to však už po 1 min. i když Nastavení v PC mám na 15 min.Poraďte,prosím,jsem už ml.senior.Děkuji vám.
    Jaroslav Matějka

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*