Vyzkoušejte Windows 8.1 Preview

winseven

Pomalu ale jistě se to blíží. Než si budeme psát další tipy a triky, jak ovládnout systém Windows 8, řekněme si ještě před oficiálním vydáním Windows 8.1, že nový operační systém od Microsoft si už můžete vyzkoušet i vy. Na oficiálních stránkách Microsoftu je totiž k dispozici Preview verze, a to v několika světových jazycích. Většinu z vás přitom zřejmě nejvíce bude zajímat anglická verze a budete ji chtít testovat na virtuálním počítači. Proto vám dnes ještě jednou poradíme, jak na to.

windows8_1

Způsobem, který jsem právě popsal, jsme pro vás testovali systém Windows 8 s novým prostředím Metro a přinášeli uživatelské zkušenosti ještě dlouho před jeho vydáním. Dělají to tak i zpravodajské servery a pak přinášejí řadu screenshotů. Pokud však patříte mezi nadšené uživatele, nejlepší způsob, jak Windows 8.1 dokonale poznat, je právě vlastní testování.

Z uvedených stránek si nejprve stáhněte ISO obraz systému. Windows 8 již umí pracovat s obrazy disků a umí disk otevřít, vy však Windows 8.1 budete chtít nainstalovat virtuálně. Stáhněte si proto VirtualBox, který se mi nejvíce osvědčil a je zdarma, byť sem tam mívá s novou verzí systému problémy. Poté VirtualBox spusťte a nainstalujte Windows 8.1. Pokud se vám vše podaří, nic vám nebrání v testování Windows 8.1 Preview.

O novém systému od Microsoft jsme již informovali, novinek se dočká především prostředí Metro a jde o významnou a bezplatnou aktualizaci Windows 8. Microsoft navíc reagoval na kroky konkurence, a tak se Windows 8.1 dočkáme už během měsíce srpen. Tato informace již je oficiálně potvrzena.

Ještě dodejme, jak se postupem času upřesňují informace ohledně každého nového systému Windows. Před časem jsme o něm psali jako o Windows Blue, spekulovali jsme také o vydání v roce 2013, dnes už víme oficiální označení i termín vydání.

Windows 8.1 Preview si jistě nainstalujte a systém vyzkoušejte. A pak se s námi nezapomeňte podělit o vaše zkušenosti a názory. 🙂

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*