Nároky nového Windows 11

winseven

Ze zatím dostupných informací vyplývá, že nároky nového operačního systému od firmy Microsoft, Windowsu 11, budou poměrně vysoké. Pokud vás zajímá, co všechno musí splňovat vaše chytré zařízení, do kterého si chcete Windows 11 nainstalovat, sepsali jsme pro vás ty nejpodstatnější nároky.

JAKÉ POŽADAVKY VAŠE ZAŘÍZENÍ MUSÍ NUTNĚ SPLŇOVAT?
Jednou z prvních nutností je minimálně 1gigahertzový procesor zahrnující alespoň dvě jádra kompatibilní se 64bitovou architekturou. Podstatné dále je, aby RAM ve vašem zařízení byla stejná nebo větší než 4 gigabajty. Co se týče velikosti úložiště, zde hodnoty dosahují 64 gigabajtů. Důležitá je taktéž grafická karta, která musí být kompatibilní minimálně s DirectX 12.
Podstatné je ale i technické řešení obrazovky, u té je nutné, aby se displej pyšnil nejméně rozlišením 720 p a přístroj disponoval úhlopříčkou obrazovky devět či více. Naprostou samozřejmostí je připojení k internetu, bez toho by se Windows 11 zkrátka neobešel. Co se týká internetových prohlížečů, tím základním bude Microsoft Edge, nikoliv Internet Explorer.

DALŠÍ NUTNOSTI PRO PLYNULÝ CHOD PŘÍSTROJE
Abyste mohli využívat Cortanu, tedy virtuální asistentku společnosti Microsoft, je nutností funkční reproduktor s mikrofonem. Nebude však dostupná ihned v prvotní verzi nového Windowsu 11. Aby se počítač probudil ve chvíli, kdy na něj promluvíte, bude pro změnu zapotřebí moderního modelu s mikrofonem a pohotovostním režimem. Pro spuštění aplikace Xbox si musíte nejprve založit účet Xbox Live, který však není volně dostupný ve všech státech, a tak si informace nejdříve ověřte na internetu.
Pokud vaše zařízení nesplňuje některou z výše uvedených věcí, nutností bude buď pořízení nového počítače, nebo spokojení se s předcházejícími verzemi systému Windows.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*