Do Windows se vrátí nabídka Start

winseven

Než se pustíme do dalších tipů a triků pro Windows 8.1, pojďme se podívat, co je v oblasti Windows nového.

Připomeňme, že tomu je nedávno, co Microsoft vydal aktualizaci nazvanou Windows 8.1 Update 1, která přišla s řadou novinek. O těch už jsme si psali – šlo zejména o možnost jednoduššího ovládání prostředí Metro na desktopu. Vývoj systému však pokračuje, a tak už před sebou máme další velkou aktualizaci, na kterou se můžeme těšit.

Zatím není jasné, zda další aktualizace Windows 8 zvýší verzi systému na Windows 8.2, nebo zda bude update označený jako Update 2 pro Windows 8.1. Ať už tak či onak, aktualizace bude velká, na Živě.cz uvádí, že bude mít 3GB. Tato aktualizace však nepřinese mnoho viditelných změn. Na novinku, na kterou se zřejmě těší většina uživatelů, tedy na návrat nabídky Start, si ještě budeme muset počkat stejně jako na možnost spouštět Metro aplikace v okně v prostředí desktop.

Nabídka Start však přijde, to už je oficiálně potvrzené. A zřejmě to bude příští rok s další velkou aktualizací systému. Opět nevíme, zda půjde o další verzi Windows 8, nebo o Windows 9. Nabídka Start v každém případě bude mít podobnou podobu jako ve Windows 7, ovšem přibudou Metro aplikace.

Já osobně jsem se směrem vývoje systému Windows spokojený. Na prostředí Metro a absenci nabídky Start jsem si rychle zvykl, avšak musím přiznat, že Metro aplikace na desktopu vůbec nepoužívám. Nemám důvod. Windows 8.1 Update 1 přinesl lepší provázání desktopu s Metrem, a tak se osobně těším na nabídku Start a možnost spouštění Metro aplikací na desktopu. Jaký je váš názor na Windows 8? 🙂

Závěrem připomeňme, že řada uživatelů stále používá Windows 7 a vyčkává, než Microsoft Windows 8 doladí. Na mnoha počítačích je dokonce stále nainstalovaný Windows XP, jehož podporu už Microsoft ukončil. Mobilní zařízení se navíc mohou těšit na velkou aktualizaci systému Windows Phone, tedy Windows Phone 8.1, která je či brzy bude distribuována na zařízení s tímto operačním systémem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*