Připlatíme si za využívání Windows 11?

winseven

Jednou z otázek, která se ohledně nového Windows 11, vznáší ve vzduchu, je to, zda bude jeho instalace do chytrého zařízení bezplatná, anebo zda si za ni naopak zákazník bude muset připlatit. V případě předchozí verze operačního systému od Microsoftu se jednalo o bezplatnou instalaci pro všechny stávající Microsoft zákazníky. Jak to tedy bude s novým Windowsem 11?

PRO VYBRANÉ ZÁKAZNÍKY BUDE WINDOWS 11 ZDARMA
Vybranými zákazníky máme na mysli všechny uživatele chytrých zařízení, kteří mají nainstalovanou již nějakou z předchozích Windows verzí. Avšak nainstalované legální cestou, nikoliv načerno stažené někde na internetu. Další podmínkou, kterou musíte splňovat, chcete-li se pustit do instalace Windows 11, jsou poměrně vysoké hardwarové nároky. Především starší počítače tak mohou mít s novým operačním systémem problémy, stroj jej zkrátka neutáhne.

JAK OVĚŘIT KOMPATIBILITU VAŠEHO ZAŘÍZENÍ
Abyste zjistili, zda váš počítač patří k těm, které nový Windows 11 bez problémů utáhnou, doporučujeme vyzkoušet aplikaci PC Health Check. V současné době však ještě není k dispozici, vypuštěna do světa bude až po finálních dodělávkách Windowsu 11. Dnes se na internetu nacházejí pouze její testovací verze.

CO DĚLAT, KDYŽ VAŠE ZAŘÍZENÍ NENÍ KOMPATIBILNÍ
Pokud po otestování zjistíte, že vaše zařízení s Windowsem 11 kompatibilní není, neznamená to, že budete nuceni si zakoupit nějakou vylepšenou verzi, kterou váš počítač rozběhne. Jediným možným řešením je pořízení nového chytrého zařízení, které již novou řadu Windowsu podporovat bude. Anebo si zkrátka vystačit s předcházejícími verzemi, jako je Windows 10. Všechny potřebné informace však budou zveřejněny až po vypuštění nového Windowsu do světa, nyní se jedná pouze o domněnky počítačových expertů.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*