Visual Studio umožní snadný převod iOS a Android aplikací pro běh na Windows

Windows 10 má být opravdu velkolepý operační systém společnosti Microsoft a tato společnost udělala všechny kroky pro to, aby tomu tak skutečně bylo. Windows 10 totiž bude zdarma (první rok po vydání pro majitele Windows 7 a novějšího systému), zdarma se na Windows 10 Mobile aktualizují mobilní zařízení, bude navíc dostupný i pro pirátské kopie systému a tak dále. Microsoft se ovšem rozhodl vyřešit ještě jeden problém Windows, a tím je malé množství aplikací.

Pro Android a iOS existuje celá řada aplikací. Možná nejde ani o velkou nadsázku, když řekneme, že rozhodne-li se někdo udělat mobilní aplikaci, začne aplikací pro Android či iOS. Často se tak setkáváme se situací, že se nám líbí nějaká aplikace, chtěli bychom ji na mobilu používat, ale nemůžeme, protože máme rádi Windows Phone, používáme ho a tato aplikace pro něj zkrátka není vytvořená. To by se ovšem už brzy mohlo změnit.

Microsoft totiž představil způsob tvorby aplikací pro nový Windows 10 Mobile, ve kterém umožňuje snadný převod aplikací určených pro Android či iOS do podoby pro běh na Windows 10 Mobile. Nástroj, který toto umí snadno zařídit, se, jak možná víte, jmenuje Visual Studio. Právě v něm přibyde podpora pro převod aplikací pro mobilní Windows. Lépe řečeno je to migrační nástroj, který vše zařídí. Tvůrce aplikace pak už jen provede malé změny kódu, projekt zkompiluje a je hotovo.

Kromě jednoduché tvorby aplikací pro Windows Microsoft představil ještě další novinky, například že při nákupu aplikací z Windows Store budete moci zaplatit kartou a spolupráce bude dokonce i s mobilními operátory.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *