Přepínání oken ve starém kabátě

winseven

Zajímavý tip se objevil na serveru TechNet, který se pravidelně zaměřuje na nejnovější operační systém Microsoft. Tentokrát se týká, dalo by se říct, návratu ke kořenům. Dnešní tip je sice velmi jednoduchý, ale o to více překvapující. Jde o klávesovou zkratku, která vám umožní používat přepínání oken ve starém kabátě.

O klávesových zkratkách jsme si říkali víc než dost. Některé články si můžete připomenout, jistě v nich naleznete zajímavé tipy. Dnes se ale pojďme podívat rovnou na přepínání oken. O co se jedná? Jde o všem jistě dobře známou zkratku Alt + Tab. Při ní se objeví okno uprostřed obrazovky a vy můžete přepínat mezi spuštěnými aplikacemi.

S nástupem Windows 8 si velká část systému oblékla podobu prostředí Metra a právě tak je tomu i s tímto oknem. Okno má barvu nastavenou v Metru, špičaté rohy a tak dále. Microsoft v tomto případě však ponechal v systému zadní vrátka, a tak si můžeme připomenout, jak přepínání oken vypadalo kdysi. Jak tedy přepínání oken převléknout do starého kabátu?

Jednoduše. Stiskněte nejprve klávesu levé Alt, ale dříve, než použijete Tab, stiskněte a pusťte pravé Alt. Nyní (stále držíte levé Alt) použijte Tab běžným způsobem. A ejhle, přepínání oken už nemá podobu prostředí Metra, zobrazí se vám jeho starší podoba. Skvělou výhodou tohoto tipu je, že není třeba nikde nic nastavovat. Trik můžete použít, kdykoliv budete chtít.

Co na dnešní tip říkáte? Věděli jste, že jednoduchou zkratkou lze vyvolat staré přepínání oken, nebo je to pro vás novinka?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*