Office 2013 a novinky, které přinese

winseven

minulém článku jsme  si řekli, jak si nový Office 2013 můžete vyzkoušet i vy a nyní už je čas, abychom se podívali na ty největší novinky po instalaci testovací verze nového kancelářského balíčku od Microsoft. Office opět přichází s aplikacemi, jako je Word, Excel, Outlook a PowerPoint, dále však můžeme využít i Access, OneNote či Publisher. Pro všechny aplikace je společné nové uživatelské rozhraní, které je přizpůsobené prostředí Metro, dále se podíváme, co nabízejí nejpoužívanější aplikace z Microsoft Office, tedy Word a Excel.

Microsoft vylepšil uživatelské rozhraní tak, aby více ladilo k novému stylu, který přináší Windows 8. Ostré rohy, neprůhledná okna, dlaždice, které známe z Metra, to je nový a celkově světlejší Office 2013. Změnu pozná každý na první pohled, jde o nejviditelnější novinku. Microsoft jde však ještě dál. Nový Office 2013 rozpozná, zda k ovládání počítače používáte myš nebo dotykovou obrazovku, a podle toho uživatelské rozhraní přizpůsobuje. Mnohdy se dokonce přehazují záložky na liště Ribbon.

Po spuštění Wordu vás přivítají naposledy otevřené dokumenty a seznam šablon stahovaný z internetu, nechybí ani možnost vyhledávání v šablonách. Microsoft nabízí nejen snadné a rychlé ukládání dokumentů na web, tedy na SkyDrive, zajišťuje ale také synchronizaci dokumentů. Pokud jej tedy s někým sdílíte a jsou provedeny změny, během chvíle máte změněný dokument otevřený ve Wordu i vy. Dodejme, že pro využití ukládání na web, synchronizaci a další online funkce potřebujete připojení k internetu a vaše Live ID.

Word v Office 2013 dále umí návrat k dokumentu na místo, na kterém jste minule skončili, nabízí režim čtení, kde se v textu posouváte doprava jako v Metru, nechybí možnost skrývání kapitol, vkládání obrázků a videí z webu a další. Nový Word také umí editovat PDF dokument, což je pro mě jedna z nejdůležitějších novinek.

A co na to nový Excel? Ten se rovněž chlubí ukládáním na web a synchronizací. Dále přináší našeptávání při psaní do buněk v dokumentu v rámci tohoto dokumentu, nabízí také dialog Rychlá analýza, ve kterém můžete provádět základní úkony nad daty. Nový Excel přichází také s rychlou úpravou grafů i s doporučenými grafy, které vám Excel vybere pro zvolená data.

Jak vidíme, v novém Office 2013 tedy rozhodně je na co se těšit. Všechny aplikace jsou určené jak pro myš, tak dotykové počítače, pouze OneNote je ve dvou verzích. Závěrem ještě připomeňme, že Office 2013 poběží pouze na systému Windows 7 a vyšším, tedy nikoliv na Windows Vista či XP.

Zdroj: Živě.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*