Windows 7 a rodičovská kontrola

Operační systém Windows 7 nabízí jistě spoustu zajímavých funkcí. Mezi ně patří také funkce Rodičovská kontrola, kterou využijí spíše rodiče. Jak sám název funkce napovídá, jedná se o jakýsi dohled rodičů nad dětmi. Funkce rodičům umožňuje na uživatelském účtu jejich dětí nastavit určité limity a určitá opatření. Dětem tak lze snadno zakázat spouštění některých aplikací, her či zamezit přístup k počítači v určitou dobu.

Rodičovskou kontrolu lze ve Windows 7 zapnout ke každému uživatelskému účtu kromě účtu správce. Jakým způsobem to lze provést? Jednoduše. Spusťte Ovládací panely, poté přejděte na Uživatelské účty a zabezpečení rodiny a nakonec klikněte na Rodičovská kontrola. Nyní stačí pouze zvolit uživatelský účet vašeho dítěte, který chcete kontrolovat. Pokud účet neexistuje, vytvořte jej. Po kliknutí na konkrétní účet je nejdůležitější rodičovskou kontrolu nejprve zapnout. Jakmile je funkce Rodičovská kontrola zapnuta, lze ji dále spravovat.

Jako první na výběr máte Časové limity. Jde o zajímavou a velice užitečnou funkci, kdy uživatelskému účtu můžete zakázat přístup k počítači v určitou dobu. Vaše dítě se tak k počítači bude moci přihlásit pouze například tři hodiny za den, a to ve stanovený čas. Další možností jsou Hry. Můžete nastavit, zda uživatelský účet může hrát počítačové hry. Pokud ano, lze dále určit, jaké konkrétně ano a jaké ne, případně hry filtrovat podle hodnocení. Jako poslední lze určit, zda uživatel může používat veškeré programy nainstalované v počítači nebo nikoliv. Programy pak lze snadno zakázat.

Rodičovská kontrola je vhodná pro vás a vaše děti. Poskytne vám neustálý dohled nad dětmi a tím, co na počítači dělají.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*