Zkušenosti s Windows 8 – instalace

winseven

Finální verze nového operačního systému od Microsoft vyjde už koncem října tohoto roku. Ještě před jeho vydáním však Microsoft na svém webu zveřejnil tuto finální verzi ke stažení zcela zdarma, používat ji můžete 90 dní. Windows 8 si tak nyní můžete vyzkoušet i vy. Než systém bude uveden na trh, můžete se seznámit s novými funkcemi a novým prostředím. Finální verzi Windows 8 jsem si stáhl i já a nyní bych se s vámi rád podělil o uživatelské zkušenosti.

Windows 8 je k dispozici na webu Microsoft ve 32bitové i 64bitové variantě, vystačíte si s vašim Live ID a vyplněním krátkého dotazníku. Poté se vám spustí manager, který Windows 8 ve formátu ISO uloží na váš disk. Pokud si Osmičky budete chtít vyzkoušet ve virtuálním prostředí, můžete použít VirtualBox nebo VMware. Někteří uživatelé však ještě stále mají problémy s tímto systémem ve VirtualBoxu (systém například při instalaci zamrzává a opravit by to mohl VirtualBox 4.2 zlepšující podporu Windows 8), proto v případě potíží i vy využijte zmíněný VMware.

O tom, jak si vyzkoušet Windows 8 pomocí aplikace VirtualBox, jsme si již psali, VMware je založen na podobném principu. Jakmile se vám podaří vytvořit virtuální pevný disk, připojte staženou finální verzi systému Windows 8 a virtuální stroj spusťte. Čekat na vás bude právě instalace tohoto nového systému od společnosti Microsoft. Instalace Windows 8 je velmi podobná instalaci Sedmiček, v jejím průběhu si zvolíte, zda chcete zachovat současné soubory na disku, na jakou jednotku systém chcete nainstalovat a také potvrdíte licenční podmínky. Okno při instalaci Windows 8 má ještě stále podobný styl jako ve Windows 7, systém se po dokončení restartuje a po opětovném spuštění se provede ještě několik závěrečných fází instalace. Zanedlouho se začne připravovat a později také spustí nové prostředí Metro, v tu chvíli je Windows 8 připraven k používání.

Rychlost instalace vzhledem k virtuálnímu prostředí nemá smysl hodnotit, trvala však pár desítek minut. A jaké jsou první dojmy z finálních Windows 8? Sledujte i nadále tento web. 🙂

2 trackbacky / pingbacky

  1. Zkušenosti s Windows 8 – první dojmy | Winseven.cz
  2. Vyzkoušejte Windows 8.1 Preview | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*