Google Drive – snadné a rychlé sdílení dokumentů

winseven

V dnešním a příštím článku si budeme povídat o přístupu k souborům, které máte uloženy někde na serveru. Dnes se zaměříme na Google Drive, který můžete využívat, máte-li účet u Googlu. Na adrese drive.google.com prozkoumejte všechny možnosti. Kouzlo služby spočívá v tom, že můžete sdílet soubory s kolegy z práce, s ostatními studenty, s rodinou apod. Buď některý adresář sdílíte vy, a to s některými uživateli, anebo jej oni sdílí s vámi. To je ve zkratce vše. My si dnes řekneme, jak k souborům přistupovat přímo z Průzkumníku Windows.

google_drive

K čemu vám takový přístup vlastně bude. Především k tomu, že se soubory můžete zacházet jako s čímkoliv jiným, co máte uloženo v počítači. Dokumenty se totiž synchronizují, čímž máte zajištěnu jejich zálohu, a vy je pak můžete otevírat v programech, na které jste zvyklí – třeba Microsoft Word či Excel. Ke Google Drive se pak z počítače dostanete jednoduše – pro uložiště se vytvoří běžný adresář.

Jak tedy na to? Stačí si stáhnout a nainstalovat aplikaci Google Drive. Navštivte tuto adresu. Instalace je velmi jednoduchá, vše trvá pár minut. Po jejím dokončení najdete na ploše aplikaci Google Drive. Jakmile ji spustíte, budete vyzvání k přihlášení. Aplikace vám dále sama oznámí důležité informace. Po pár dalších kliknutích už budete s vašimi dokumenty manipulovat v Průzkumníku Windows.

Soubory ve vašem počítači jsou se serverem synchronizovány po dobu vašeho přihlášení. V oznamovací oblasti se vám zobrazila ikona aplikace Google Drive. Právě tam můžete provést odhlášení a další nastavení. Klikněte pravým tlačítkem a zvolte Nastavení. Můžete například zamezit tomu, aby se aplikace spouštěla ihned po startu počítače.

Co na tuto možnost práce se sdílenými dokumenty říkáte?

1 trackback / pingback

  1. FTP účet jako další jednotka | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*