Start8 – nabídka Start pro Windows 8

winseven

Poté, co jsme se seznámili s uživatelskými zkušenostmi s finální verzí systému Windows 8, se dnes ještě před samotným vydáním systému pojďme podívat na to, co zřejmě bude mnoho uživatelů zajímat. Absence nabídky Start je stále diskutovanější téma, a tak se samozřejmě objevil způsob, jak nabídku Start do Windows 8 vrátit. A jakou nabídku Start? Takovou, jakou známe z Windows 7, ovšem s funkcemi nových Windows. Můžeme pomocí ní tedy vyhledávat Metro aplikace a další.

Vytvoření nabídky Start pro Windows 8 se ujal Stardock a produkt nazvaný Start8 si můžete stáhnout z jejich domovských stránek. Podívat se můžete na ukázky nebo si přečíst, co Start8 umí. Pro stažení zadejte vaši e-mailovou adresu, na kterou vám bude zaslán odkaz ke stažení. Aplikaci nainstalujte zcela běžným způsobem a na konci instalace už můžete v levém dolním rohu vidět tlačítko nabídky Start. Začněme ale raději od startu systému Windows 8.

Po spuštění Osmiček a přihlášení na vás čeká prostředí Metro, i to je však možné obejít a spouštět přímo desktopové prostředí, o čemž si napíšeme příště. Po spuštění desktopu pak už ale klávesou Windows nepřejdete do Metra, ale zobrazíte klasickou nabídku Start, jakou známe z Windows 7. Kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu nabídky můžete provádět nastavení, zvolit lze jiný obrázek tlačítka nabídky Start, přepnout se však můžete i na Metro nabídku Start. V takovém případě se prostředí Metro zobrazí na části obrazovky, kde bývá nabídka Start. Nechybí možnost spouštění při spuštění Windows 8 nebo samozřejmě vypnutí aplikace Start8.

Start8 udělá radost všem těm, co si nezvyknou na prostředí Metro, a budou chtít ve Windows 8 klasickou nabídku Start. Bohužel se jedná o zásah do systému, který nefunguje dokonale – aplikace může zamrznout nebo dochází k problémům při stisknutí klávesy Windows v prostředí Metro, kdy se z Metra přechází do desktopu a současně se otevírá nabídka Start. Start8 však můžete vyzkoušet a sami se rozhodnout, zda raději Metro nebo klasickou nabídku Start.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*