Změna přihlašovací obrazovky Windows 7 snadno a rychle

winseven

Již několikrát se mi stalo, že jsem u někoho na notebooku zahlédl změněné pozadí přihlašovací obrazovky. Ano, ve Windows 7 je toto skutečně možné a nedá to ani tolik práce. Pokud se vám tedy přihlašovací obrazovka do systému nelíbí, můžete si ji například sladit s pozadím vaší pracovní plochy.

Postupy, jak docílit změny přihlašovací obrazovky, jsou hned dva, my se ale seznámíme pouze s tím jednodušším. Ten druhý totiž vyžaduje jak úpravu obrázku na velikost maximálně 256kB, tak i drobný zásah do registru systému a nakonec restart počítače. Náš návod ale nepotřebuje ani jedno z toho, vystačíme si pouze s použitím aplikace Windows 7 Logon Screen, která byla vyvinuta výhradně pro Windows 7.

1) Stáhněte si Windows 7 Logon Screen a aplikaci nainstalujte. Odkaz naleznete na konci tohoto článku, instalace je velice jednoduchá a program lze kdykoliv znovu odebrat pomocí Ovládací panely -> Odinstalovat program.

2) Kliknete-li nyní pravým tlačítkem myši kamkoliv na pracovní plochu, v nabídce objevíte novou položku Logon screen, která spustí aplikace Windows 7 Logon Screen.

3) Aplikace je skutečně jednoduchá. Nejprve kliknutím na tlačítko Browse vyberete obrázek, který chcete nastavit na přihlašovací obrazovku systému Windows. Poté změnu potvrdíte pomocí Apply. Budete-li si chtít změnu okamžitě ověřit, stisknete tlačítko Lock, které uzamkne systém. Jestliže váš obrázek bude větší než dovolených 256kB, aplikace vám sama nabídne potřebnou úpravu obrázku.

4) Pokud někdy v budoucnu budete chtít vrátit přihlašovací obrazovku zpět do původní podoby, jednoduše kliknete na tlačítko Restore a změnu opět potvrdíte kliknutím na Apply.

Poznámka: Aplikace Windows 7 Login Screen Rotator umožňuje vybrat až deset obrázků, které se budou střídat na přihlašovací obrazovce. http://www.askvg.com/windows-7-login-screen-rotator/

Windows 7 Logon Screen ke stažení: http://danielnet.deviantart.com/art/Windows-7-Logon-Screen-164128684

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*