Windows 8 – k čemu je synchronizace nastavení

winseven

synchronizace_nastaveniNení tomu tak dávno, co jsme si na tomto webu psali o uživatelských účtech. Zmiňovali jsme Místní účet a také Microsoft účet. Pokud si nevzpomínáte, o co se jedná, přečtěte si nedávný článek, který se tématu věnuje podrobně. Dnes jen připomeňme, že přihlašováním k systému Windows 8 pomocí Microsoft účtu vám z jakéhokoliv počítače zajistí, že budete mít k dispozici stejná nastavení. A právě tím se dnes budeme zabývat.

Windows 8.1 rozšíří konfiguraci počítače v prostředí Metro. Už dnes v ní ale najdeme mnoho nastavení. Přejděte do prostředí Metro, klikněte na váš uživatelský účet a zvolte Změnit obrázek účtu. Tím se ocitnete v konfiguraci. V levé části si nyní můžete vybírat, nás dnes bude zajímat položka Synchronizace nastavení. O co se jedná?

Pokud nepoužíváte Microsoft účet, budete vyzvání, abyste na něj přepnuli. Synchronizace totiž probíhá právě při používání účtu Microsoft, kdy jsou nastavení ukládána na server a vy je pak máte k dispozici bez ohledu na to, z jakého počítače se přihlásíte. Synchronizace nastavení pak slouží k tomu, abyste určili, co vše se bude synchronizovat.

Nyní se podívejme na samotnou nabídku. Zapnutím synchronizace Přizpůsobení se bude synchronizovat tapeta vaší plochy, obrázek uživatelského účtu. Dále lze synchronizovat ikony, nastavení pracovní plochy a hesla pro případ, že jste přihlášeni k některým aplikacím. Další zajímavé možnosti jsou synchronizace nastavení aplikací a nastavení systému Windows. Windows 8 jde však ještě o kousek dál a umožní vám také dostat se z jiného počítače k historii vašeho webového prohlížeče nebo záložkám.

Po přepnutí na Microsoft účet se synchronizací jistě zabývejte a určete si, jak má vypadat. Rovnou si tak uděláte představu o tom, k čemu je přihlašování pomocí účtu Microsoft dobré.

A co vy, využíváte tuto vymoženost systému Windows 8?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*