Božský režim ve Windows 8

winseven

bozsky_rezimNěkteří uživatelé systému Windows 8 si stěžovali na prostředí Metro. Že se vše znepřehlednilo, že už vše nenajdou v nabídce Start jako doposud, že Ovládací panely je potřeba hledat v Metru. To je pravda, avšak věřte mi, že jakmile budete Osmičky chvíli používat, oblíbíte si i několik Metro aplikací a budete je rádi využívat. Dnes se ale vraťme k nastavení počítače.

Ovládací panely zůstaly zachovány a najdete v nich velkou většinu nastavení. Občas je však třeba se proklikat a vědět, kde máte hledat. Existuje proto ještě jedno řešení a to se jmenuje Božský režim. Ten byl k dispozici už ve Windows 7 a my jsme o něm na tomto webu také psali. Není proto divu, že se tato vymoženost nachází také ve Windows 8 a lze ji využívat.

Co Božský režim nabízí

V Božském režimu naleznete téměř tři stovky nastavení systému na jediném místě. K režimu se dostanete tak, že otevřete speciálně vytvořenou složku. V ní už na vás budou čekat jednotlivá nastavení. Ta jsou navíc rozdělena do několika kategorií, tak v nich snadno najdete to, co hledáte. Není třeba se proklikávat, pouze rolujete dostupným seznamem.

Jak Božský režim aktivovat

Jednoduše. Klikněte pravým tlačítkem myši na pracovní plochu a zvolte Nový a dále Složka. Poté už stačí adresář pojmenovat Božský režim.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}, přičemž část před tečkou můžete zadat libovolně. A to je vše. Na ploše se objeví nová ikona, na kterou dvakrát poklepejte a jste tam. Nyní si schválně prohlédněte, jak je seznam dlouhý a co vše v něm lze nalézt. Myslím, že o některých z nastavení jste neměli ani nejmenší potuchy.

Využívali jste Božský režim v předchozím systému Windows 7? A co na něj říkáte ve Windows 8, má pro vás tato funkce praktické využití?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*