Novinky Windows 8.1 na videu

Na internet jsem objevil skvělé video, které představuje novinky systému Windows 8.1. O těch už jsme na tomto webu nejednou psali a doporučovali jsme vám také si systém vyzkoušet. Pokud máte méně času, můžete ale zhlédnout video, na kterém je vše hezky zachyceno. Řekl bych, že toto video vám přinese více než tisíc slov.

Hned na začátku videa je patrné tlačítko Start a jeho využití pro vypínání počítače. Ve Vlastnostech po kliknutí na hlavní panel je pak možné nastavit například to, zda má být v pravé části obrazovky po najetí myší zobrazována lišta, anebo to, zda má mít prostředí Metro takové pozadí, jaké je nastavené v desktopovém prostředí. Je také možné nastavit, aby tlačítko Start ihned zobrazovalo nainstalované aplikace.

V prostředí Metro lze velmi snadno změnit vzhled, k dispozici jsou různá pozadí a paleta barev. Skupiny aplikací lze přejmenovávat přímo tam, kde jsou názvy zobrazeny, přesouvat lze pak více aplikací současně. Pohodlně a rychle si nastavíte také různé velikosti dlaždic.

Vylepšení se dočkalo i vyhledávání, které hledá i na internetu a napovídá vám další výrazy. Vyhledávat můžete například pouze obrázky nebo videa na internetu a prostředí Metro vám je vedle sebe hezky zobrazí. Windows 8.1 má rovněž propracovaný multitasking, při vyšším rozlišení vedle sebe můžete mít několik aplikací a samozřejmě lze pracovat s desktopem a Metrem současně.

Vylepšení se samozřejmě dočkal i Windows Store a do systému Windows 8.1 přibyly také nové Metro aplikace. Za všechny jmenujme například budík a stopky. Zapomínat nesmíme ani na nové nastavení počítače v prostředí Metro, ve kterém lze nastavit defaultní aplikace. Rovněž se můžeme těšit na nový Internet Explorer 11.

Představení Internet Exploreru 11 je také na tomto videu. A pokud máte více času, je k dispozici také představení Windows 8.1 ve 40 minutovém videu, které je doplněno i komentářem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*