Windows 8 má hlášení vybité baterie ve stylu Metro

winseven

minulém článku jsme si ukázali, jak Microsoft zapracoval nový styl Metra do desktopového prostředí Windows 8. Kromě nového způsobu upozorňování na nutnost restartování systému, o které si na tomto webu můžete přečíst, je tu ale další novinka. Windows 8 na téměř vybitou baterii upozorňuje podobně, jako na to, že počítač bude restartován.

w8_vybita_baterie

Řekli jsme si, že systém Windows 8 neupozorňuje na nutnost restartu po instalaci aktualizaci. Jediné viditelné upozornění se objevuje v pravém dolním rohu na přihlašovací obrazovce. Jakmile však systém několik dní nerestartujete, objeví se pruh uprostřed obrazovky, který upozorní, že počítač bude za 15 minut restartován. Vy můžete restart provést ihned nebo počkat oněch 15 minut. Stejný pruh se však ve Windows 8 objevuje i v případě, že se blíží vybití baterie vašeho notebooku.

Microsoft se snažil styl prostředí Metro zakomponovat do desktopového prostředí a spekuluje se, že tak v budoucnu učiní ještě více. Již dnes je to však znatelné při připojování zařízení, asociaci souborů, ale také vybíjení baterie. Zmíněný pruh je ve stylu Metro a vidíte jej na screenshotu v tomto článku. Pruh je neprůhledný, má jedno tlačítko ve stylu Metro. Plocha kolem něj jednoduše ztmavne a vy nemůžete pracovat. Nezbývá, než tento dialog zavřít.

Stejně jako upozornění na restart počítače, které se objevuje dvakrát, než se počítač z ničeho nic restartuje, i toto upozornění se objevuje vícekrát. Na nový Windows 8 si tedy musíme zvyknout, příchodem Metra mnoho věcí zprimitivnělo, na ovládání je to jednodušší, ale neumožňuje žádné nastavení. Cílem je uživatele ještě více oddělit od počítače. Uživatel nyní ovládá jednoduché prostředí, které jakoby ani nebylo počítačem. A to je cíl Microsoftu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*