Jak zobrazovat potvrzování při mazání souborů

winseven

minulém článku jsme si řekli, jak Windows 8.1 přinutit přepínat mezi českou a anglickou klávesnicí zkratkou Alt + Shift a dnes v tipech budeme pokračovat.

Další věc, kterou vás čistá instalace Osmiček překvapí, je okamžité mazání souborů. Systém vás po stisknutí Delete nepožádá o potvrzení, ale soubor ihned přesune do Koše. Proč tomu tak je a jak zařídit „standardní“ chování systému se dozvíte v tomto článku.

Windows 8.1 je defaultně nastavený tak, aby nevyžadoval potvrzení při mazání souborů. Mazání je tak opravdu pružné, ale může se stát, že se zbavíte něčeho, co nechcete. Je proto možné vynutit původní chování a zajistit tak potvrzování před tím, než jsou soubory přesunuty do Koše.

Nastavení potvrzování při mazání souborů

Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Koše a zvolte Vlastnosti. V okně, které se otevře, uvidíte mimo další nastavení možnost Při odstranění zobrazit žádost o potvrzení. Možnost zaškrtněte a vše potvrďte.

To je vše, odteď vás Windows 8.1 před každým mazáním souborů požádá o potvrzení.

Vyhovuje vám defaultní nastavení Osmiček nebo je to s potvrzováním lepší? Jaký je váš názor?

Kde v Osmičkách najdu Koš?

A když už je řeč o Koši, v příštím článku se podíváme na to, jak Koš zobrazovat v Průzkumníku Windows, abyste ho nemuseli mít třeba na ploše.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*