Zkušenosti s Windows 8 – nový Správce úloh

winseven

Začali jsme si na tomto webu psát praktické zkušenosti s finální verzí systému Windows 8, připomeňme například první dojmy po instalaci tohoto systému. Dnes se podíváme na další novinku, kterou Windows 8 přináší, a tou je nový Správce úloh. Z mého pohledu jde o další největší změnu v desktopovém prostředí Windows, hned vedle nového stylu oken, nového Průzkumníku Windows a zmizení tlačítka nabídky Start. Správce úloh je nyní přehlednější a kompaktnější, ale nepředbíhejme.

Správce úloh v nových Windows 8 můžeme spustit stejnými způsoby jako ve Windows 7, přibyly však i další. Najdeme ho tedy na hlavním panelu, na který stačí kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit Správce úloh. Najdeme ho také na obrazovce, která se zobrazí po stisknutí kláves ctrl+alt+delete. Správce úloh však nově můžeme spustit také z prostředí Metro, a to z přehledu aplikací, o kterém jsme si psali minule. A protože ho najdeme v přehledu aplikací, je možné jej také vyhledat. V prostředí Metro tedy stačí začít psát a Správce úloh se nám sám nabídne.

Správce úloh prošel velkou změnou a ve Windows 8 nás překvapí svou jednoduchostí a kompaktností. Správce úloh má jednoduché zobrazení a zobrazení s podrobnostmi, které je pak podobné tomu, jak ho známe z Windows 7, ovšem o mnoho vylepšené. Kompaktní zobrazení nám přináší přehled spuštěných aplikací s možností je ukončit, zobrazit, ale také přejít na umístění aplikace či zobrazit podrobnosti spouštěcího souboru aplikace.

Správce úloh s více detaily toho nabízí mnohem více. Oproti Správci úloh, kterého známe z Windows 7, je přehlednější a velmi rychle si na něj zvykneme. K dispozici je opět přehled procesů, služeb, aplikací po spuštění či přihlášených uživatelů. Procesy je nyní možné rozbalit a například u Internet Explorer se nám zobrazí seznam otevřených panelů. Samozřejmě nechybí informace o spotřebovaném CPU, paměti a další.

Nový Správce úloh je tedy další povedenou novinkou společnosti Microsoft, na kterou se ve Windows 8 můžeme těšit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*