Video jako obrázek uživatelského účtu

winseven

uzivatelske_videoVe Windows 8 si k vašemu uživatelskému účtu můžete kromě obrázku nastavit také video a v dnešním článku se podíváme, jak na to. Obrázek uživatelského účtu se zobrazuje, pokud je systém zamknutý a vy máte zadat heslo. Je také k vidění v prostředí Metro, a to na úvodní obrazovce v pravém horním rohu. A jak tomu bylo dříve? Prostředí Metro neexistovalo, obrázek uživatelského účtu však přesto nechyběl. Byl umístěný v nabídce Start, na což si jistě z Windows Vista nebo Windows XP vzpomínáte.

Pokud ve Windows 8 chcete změnit obrázek uživatelského účtu, nejrychlejší způsob, jak to provést, je přepnout se na úvodní obrazovku a kliknout na název vašeho uživatelského účtu. Poté zvolíte Změnit obrázek účtu, čímž se dostanete do nastavení v prostředí Metro. Pokud nyní kliknete na Procházet, budete se pohybovat mezi soubory na ve vašem počítači. Obrázek klasickým způsobem vyberete a on se nastaví jako obrázek vašeho uživatelského účtu. Nyní se ale podívejme na tu zajímavější možnost.

Pod tlačítkem Procházet najdete ještě Kamera. Klikněte na něj. Přes celou obrazovku nyní uvidíte to, co zachycuje vaše kamera. V pravém dolním rohu s ní pak můžete manipulovat. K dispozici jsou vám Možnosti kamery, nejpodstatnější pro nás je však Režim videa. Ten lze vypnout a zase zapnout. Pokud je vypnutý, kliknutím na obrazovku pořídíte snímek a ten pak pomocí OK můžete nastavit jako obrázek vaše účtu. Pokud však režim videa zapnete, kliknutím na obrazovku začnete nahrávat, stejným kliknutím pak nahrávání zastavíte.

Video si samozřejmě můžete přehrát, důležité je, že video pro váš uživatelský obrázek může mít pouze omezenou velikost. Jakmile si určíte, kterou jeho část chcete použít, už vám zbývá vše jen potvrdit. Jakmile zamknete váš uživatelský účet, můžete si vychutnat vámi natočený snímek. 🙂

Připadá vám tato možnost zajímavá? Využíváte ji? Podělte se s námi!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*