Windows Phone 8.1 – jak aplikaci či hru přesunout na paměťovou kartu

winseven

Nedávno jsme se zmínili, že se všechny mobilní telefony se systémem Windows Phone 8.1 dočkají systému Windows 10. Na tom Microsoft usilovně pracuje, a tak se v mezičase pojďme věnovat tipům a trikům pro mobilní Osmičky.

Aktualizace 8.1 přinesla řadu zajímavých novinek, přičemž jednou z nich je možnost instalace aplikací a her na paměťovou kartu. Kde toto nastavení najdete a co když na paměťovou kartu chcete přesunout už nainstalovanou aplikaci či hru? To se dozvíte v dnešním článku.

Řada uživatelů si stěžovala, že jim interní paměť mobilního telefonu nestačí, protože aplikace a hry jsou často velké. Microsoft si tuto připomínku vzal k srdci a s aktualizací Windows Phone 8.1 přinesl možnost instalovat aplikace a hry na paměťovou kartu. Přinesl také spoustu jiných novinek, například Inteligentní uložiště.

Právě v Inteligentním uložišti máte možnost nastavit vše potřebné. V telefonu tedy přejděte do Nastavení a v seznamu vyhledejte Inteligentní uložiště. Na obrazovce uvidíte, kolik volného místa máte v telefonu a kolik na paměťové kartě, navíc máte možnost změnit ukládání nových aplikací – požadované uložiště vyberte ze seznamu pod položkou Místo pro ukládání nových aplikací.

Nyní vyberte Telefon – uvidíte detailně, co v interní paměti telefonu zabírá kolik místa, navíc můžete pokračovat dále. Vyberte tedy aplikace+hry – opět uvidíte, kolik zabírá každá aplikace a hra. A nyní konečně to nejdůležitější. Budete-li chtít nějakou aplikaci přesunout na paměťovou kartu, jednoduše ji vyberte a poté zvolte možnost přesunout na kartu SD. To je vše.

Tolik tedy k dnešnímu tipu. A příště se podíváme, jak ve Windows Phone 8.1 snadno a rychle udělat screenshot.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*