Windows 10 nabídne virtuální plochy

winseven

Když jsme si minule ve zkratce představovali nový operační systém, který Microsoft nedávno odhalil světu, zmínili jsme i nové tlačítko na hlavním panelu pro přepínání virtuálních ploch. Protože jde hned po nabídce Start o další zajímavou novinku, pojďme si o ní dnes povědět více.

Microsoft tedy konečně přichází s tím, co Linux umí už dlouho. Při práci vám k dispozici bude více ploch, které můžete využít. Pokud kliknete na třetí ikonu zleva na hlavním panelu, zobrazí se právě to, co vidíte na obrázku – v horní části otevřené aplikace (podobně jako při Alt + Tab) a v dolní části virtuální plochy.

Aplikace pak můžete přesouvat mezi plochami, a to přes kontextové menu každé aplikace. Bohužel to zatím nejde tažením myši, jak bychom čekali, nicméně je třeba zmínit, že Microsoft Technical Preview systému Windows 10 stále vylepšuje (standardně přes Windows Update), a tak se ve finální verzi můžeme dočkat podstatných vylepšení.

A co na to hlavní panel? Na něm vždy uvidíte ikony všech aplikací spuštěných na všech plochách. Ty, co však nejsou na aktuální ploše, budou podtržené. Kliknutím na některou z takových ikon se pak přesunete na odpovídající plochu.

Jak bude vypadat finální podoba minule zmiňované nabídky Start a dnes představených virtuálních ploch, na to si musíme počkat. Každopádně jde o druhou velkou novinku, kterou Windows 10 přinese.

A v příštím článku se podíváme na další – Action Center, které můžete znát z Windows Phone 8.1.

Zdroj: Živě.cz

1 trackback / pingback

  1. Windows 10 bude ke stažení zdarma | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*