Obnova otevřené složky po přihlášení

winseven

Zatímco se připravuje Windows 10, o kterém si na našem webu můžete přečíst plno zajímavých informací, pojďme se vrátit k tipům a trikům pro aktuální operační systém, které jistě využijete i v jeho nástupci.

Windows 8.1 přinesl hodně novinek, ne všechny jsou však dotažené k dokonalosti a některé stále úplně chybí. Uživatelé například stále více volají po panelech v Průzkumníku Windows, není však vůbec jisté, zda se jich dočkáme. A když už jsme u Průzkumníku, představme si jeden tip, který se ho týká.

Určitě se vám stalo, že jste museli vypnout počítač ve chvíli, kdy jste měli rozdělanou práci a otevřených několik složek. Nebo vám Osmičky dokonce oznámili, že se během několika minut restartují. Při spuštění systému jste pak museli vše otevírat znovu. Windows naštěstí nabízí šikovné nastavení, které vám nutnost restartu nebo nečekaně vypadlý proud alespoň trochu zpříjemní.

Spusťte Průzkumník Windows a otevřete horní panel s možnostmi. Poté přejděte na záložku Zobrazení a klikněte na Možnosti. V okně, které se zobrazí, se přepněte na záložku Možnosti a v seznamu vyhledejte položku Obnovit předchozí složky při přihlášení.

A to je vše. Systém Windows 8.1 nyní po přihlášení obnoví složky, se kterými jste naposledy pracovali. Náš tip si hned můžete vyzkoušet a poté nám nezapomeňte dát vědět, jak se vám líbí.

1 komentář

  1. Tychto navodov je po nete do bludu, lae ked zblbne explorer a restartujete pc nic sa neotvori.
    existuje nieco ako vyvolat otvorene okna napriklad po tvrdom resete? napriklad vypnutie prudu?
    pripadne daky program, ktory by aspon raz za hodinu ukladal nastavenie otvorenych okien?

    Dakujem

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*