Dopřejte svým Sedmičkám Internet Explorer 9

winseven

Pokud patříte mezi počítačové nadšence nebo i jako běžní uživatelé rádi zkoušíte nové věci, určitě by vám neměla uniknout nejnovější testovací verze internetového prohlížeče od Microsoft – Internet Exploreru 9. Jeho první betaverze byla vydána již 15. září 2010 a dle statistik stahování je patrné, že o vývojovou verzi nejnovějšího prohlížeče od Microsoft mají uživatelé větší zájem, než jaký projevily o betaverzi Internet Exploreru 8. Kdy vyjde Internet Explorer 9 ve finální verzi prozatím nelze odhadovat, mohou to být měsíce nebo i více než rok. Vy ale čekat nemusíte a už dnes svému Windows 7 dopřejte Internet Explorer 9.

Přestože se jedná teprve o betaverzi, nemusíte se bát ji nainstalovat. Dojde sice k nahrazení stávajícího Internet Exploreru 8, nicméně změny jde snadno vrátit zpět. Stačí otevřít Ovládací panely, Odinstalovat program a dále Zobrazit nainstalované aktualizace. Zde pak najdete Windows Internet Explorer 9 a v rychlosti jej odeberete. Ovšem ani pokud tak neučiníte, nic vážného se nestane.

Internet Explorer 9 beta můžete stahovat přímo ze stránek Microsoft. Jednoduše vyberete verzi vašeho systému a kliknete na Stáhnout. Poté nový prohlížeč nainstalujete – jedná se o aktualizace operačního systému, proto také odinstalaci hledáte mezi aktualizacemi. A pak už vás čeká pouze radost a testování Internet Exploreru 9. J Pokud by v prohlížeči byla objevena závažná bezpečnostní chyba, nemusíte se bát. Takové nedostatky Microsoft pravidelně opravuje pomocí Windows Update.

A co nového vám Internet Explorer 9 přinese? Na první je jistě patrné nové uživatelské rozhraní, které je nyní úspornější, i když adresní řádek a panely prohlížeče na jedné úrovni se řadě uživatel zdají nešťastné. Dále samozřejmě lepší podpora webových standardů, podpora HTML5 a CSS3. Internet Explorer 9 se také dočkal značného zrychlení díky hardwarové akceleraci a rychlejšímu JavaScriptu.

Internet Explorer 9 je stále ve fázi vývoje a do finální verze se může ledacos změnit. Nemá před sebou ovšem jednoduchý úkol. Musí si udržet krok s konkurencí a stávající uživatele. Podaří se mu to? Co vy na to?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*