Firefox 20 a nový Správce stahování

winseven

Několik let používám internetový prohlížeč Firefox a skutečně mě zaujaly hned dvě novinky, které se objeví ve verzi 20. Nemusíme připomínat, že Mozilla zrychlila vydávání nových verzí dle konkurence, a tak se nových funkcionalit dočkáváme pravidelně po několika týdnech. Tentokrát se můžeme těšit na nového Správce stahování a možnost anonymního prohlížení webu v kombinaci s tím klasickým.

e8_firefox20

Nový Správce stahování již je slibován dlouho. Poprvé se objevil už před několika měsíci, a to v běžné verzi prohlížeče Firefox, ale dosud byl neaktivní, protože nebyl dokončen. Vývojáři na něm však zapracovali, a tak ses jej dočkáme ve Firefoxu 20. Podobně jako je tomu v Opeře, nás už nebude obtěžovat nové okno při zobrazení aktuálního stahování. Klasický Správce stahování, jak ho známe, bude nahrazen jakýmsi dialogovým oknem v rámci okna prohlížeče. Vložit si jej budeme moct kamkoliv na hlavní panel a jedním kliknutím zobrazit aktuální stahování.

V souvislosti s novým Správcem stahování se také přesouvá správa stažených souborů, a to do Knihovny stránek, kde dnes najdeme záložky nebo třeba historii. O tom informoval server mozilla.cz.

S historií pak souvisí druhá zajímavá novinka. Jak jistě víte, prohlížeč ukládá jakoukoliv vaši aktivitu na webu. Snadno tak lze dohledat, které stránky jste kdy navštívili. Pokud si přejete být anonymní, Firefox nabízí anonymní režim, podobně jako třeba již zmíněná Opera. Anonymní režim ve Firefoxu však dosud fungoval tak, že jste buď procházeli web klasicky, nebo anonymně. Firefox 20 však přichází s novinkou. Budeme vedle sebe moct mít klasický panel a anonymní panel. Při spuštění anonymního panelu tedy zůstanou otevřeny všechny naše dosavadní panely, což je velmi příjemné.

Závěrem připomeňme, že Firefox 19 přišel s integrovaným prohlížečem PDF souborů, a tak se zdá, že ani další verze nechce, co se týče novinek, zůstat pozadu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*