Windows Blue – nástupce Windows 8

winseven

windows_bluePokud si říkáte, že Windows 8 vyšel teprve nedávno, a tak si tohoto systému budeme zase nějaký ten rok užívat, možná se mýlíte. Microsoft se totiž rozhodl zkrátit dobu vývoje nových operačních systémů a jít tak po stopách konkurence. Podobně jako Apple se totiž tento softwarový gigant chystá vydávat novou verzi systému Windows každý rok. Přestože oficiální informace prozatím nejsou k dispozici, my si pojďme povědět, o čem se už dnes hovoří.

Windows 8 přinesl obrovskou změnu. Nejviditelnější je změna grafického uživatelského rozhraní a nové prostředí Metro. Zprvu se mluvilo o tom, že Metro na desktopových počítačích nebude příliš praktické, uživatelé si však brzy a velmi rychle zvykli. Metro je rychlé a jednoduché a přesně to uživatelé chtějí. Podobně jako vycházejí mobilní operační systémy od Microsoft, se nyní můžeme těšit na kratší vývojový cyklus systémů pro notebooky a desktopové počítače.

Microsoft se rozhodl reagovat na konkurenci. Chce držet krok se svými mobilními operačními systémy, přičemž není tomu tak dávno, co například i Mozilla začala pravidelně přicházet s novými verzemi svého prohlížeče. Microsoftu se tak nemůžeme divit. Co nás ale možná překvapí, že nástupce Windows 8 by se mohl objevit již tento rok.

Ano, je tomu tak. Hovoří se o Windows Blue, který by měl nahradit Windows 8. V současné době se vyvíjí pod kódovým označením Windows 8.1 a některé zdroje mluví dokonce o tom, že by mohl vyjít už v létě. I kdyby však Windows Blue do léta nepřišel, můžeme se ho dočkat na podzim, kdy Microsoft své systémy pravidelně uvádí do prodeje. A co si o Windows Blue můžeme říct?

Uvádí se, že Windows Blue by mohl vyjít jako bezplatná aktualizace pro všechny majitele systému Windows 8. Nové verze systému Windows by tak nahradily dosavadní velké opravné balíčky Service Pack. Tento systém by měl také přinést nové funkce jako větší možnost úpravy prostředí Metro, neměla by chybět ani podpora menších obrazovek a aktualizace by se dočkalo také samotné jádro systému.

Jak to skutečně bude, na to si musíme počkat. Každý rok by však mohl vyjít nový Windows s novými funkcemi, odstraněnými nedostatky, lepším rozhraním a k tomu všemu možná bezplatně. Nebylo by to hezké?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*