Windows 10 vyjde v sedmi edicích

V minulém článku jsme si pověděli vše, co je zatím známo o vydání Windows 10 a přechodu na tento operační systém. Pokud jste článek ještě nečetli, určitě vám ho doporučujeme. Současně si nezapomeňte přečíst, co jsme se o Windows 10 dozvěděli v roce 2014.

Dnes se budeme věnovat podobnému tématu a řekneme si, v jakých edicích Windows 10 vyjde. V dalších článcích se pak budeme věnovat novým funkcím, aplikacím a dalším vymoženostem.

Windows 10 vyjde v celkem sedmi edicích. Pokud se vám to zdá mnoho, věřte, že není. Jde totiž o různé verze systému pro různá prostředí a zařízení. Běžný uživatel nebude mít z čeho vybírat, což je jedině dobře.

Zde je přehled edicí systému Windows 10:

  1. Windows 10 Home – edice pro domácí použití, která bude předinstalována na většině noteboocích, tabletech a počítačích. Bude obsahovat všechny funkce pro plnohodnotné domácí použití Windows.
  2. Windows 10 Pro – edice s nadstandardními funkcemi oproti Home edici, určena pro živnostníky a malé a střední firmy. Navíc nabídne například ochranu dat, správu zařízení apod.
  3. Windows 10 Enterprise – edice pro velké firmy, se kterou se běžný uživatel setká jen v práci. Bude dodávaná v multilicenčních balíčcích, kupovat i spravovat ji budou administrátoři firem.
  4. Windows 10 Education – edice přizpůsobená pro školní využití – pro studenty a učitele. Z edice Home bude možné snadno přejít na edici Education.
  5. Windows 10 Mobile – edice Windows 10, která poběží na mobilních telefonech a menších tabletech.
  6. Windows 10 Mobile Enterprise – obdobně jako Windows 10 Enterprise jde o edici pro korporátní multilicenční zákazníky.
  7. Windows 10 IoT Core – maximálně odlehčený Windows 10 pro některá specifická zařízení, např. pro Raspberry Pi.

Tolik tedy k edicím nových oken. Vydání Windows 10 už je na spadnutí, a tak si čekání na oznámení oficiálního data vydání zkrátíme dalšími novinkami, které nás čekají. Hned příště si řekneme o osobní asistentce Cortaně.

Zdroj: Živě.cz

1 trackback / pingback

  1. Novinky ve Windows 10 Mobile | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*