Koš na hlavním panelu a deaktivace součástí systému

winseven

Možnost připnutí aplikace na hlavní panel ve Windows 7 již není třeba představovat. Uchytit lze programy či složky, nelze to však udělat s košem. Pakliže jste se pokoušeli přichytit koš na hlavní panel, jistě jste se setkali se situací, kdy ikonku koše přetáhnete na hlavní panel, zobrazí se Připnout, ale po uvolnění tlačítka myši se nic nestane. Stejně tak se systém chová i v případě, kdy z koše klasickým způsobem vytvoříte zástupce. Jak tedy na jeho připnutí na hlavní panel?

Postup je poměrně jednoduchý a nezabere více než minutu:

1. Klikněte pravým tlačítkem myši na pracovní plochu a zvolte Nový a poté Zástupce.

2. Systém vás vyzve Zadejte umístění položky. Umístění tedy zadejte následující: %SystemRoot%\explorer.exe shell:RecycleBinFolder

3. Klikněte na Další a zástupce poté pojmenujte Koš.

4. Po dokončení klikněte na právě vytvořený zástupce pravým tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti a Změnit ikonu. Z nabízených možností vyberte ikonku koše.

5. Nyní už vám nic nebrání připnout zástupce na hlavní panel.

Jako druhý dnešní typ, který bych rád nabídnul, je samotné vypínání či zapínání integrovaných součástí Windows 7. Mnohdy se například může hodit zbavit se internetového prohlížeče Internet Exploreru či aktivovat vestavěné hry Windows 7. Nejen tyto, ale i další součástí umožňuje systém aktivovat či deaktivovat.

1. Přejděte na Ovládací panely.

2. Zvolte Programy a poté v sekci Programy a funkce Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows.

3. V seznamu už pouze zaškrtněte či odškrtněte funkce, které chcete aktivovat či deaktivovat.

2 komentáře

  1. S tím košem je to sice dobré, ale ikonka se potom nechová jako interaktivní.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*